18 січня – Водохресний Святвечір, Голодна кутя

18 січня у православному світі святкують Водохресний Святвечір. Цей день вважається духовним приготуванням до великого святкування Хрещення Господнього.

За церковним календарем дата отримала назву Навечір’я Богоявлення, інформує Ukr.Media.

Що таке Водохресний Святвечір?

Поняття «навечір’я» передбачає вечір напередодні великого церковного явища.

Протягом дня 18 січня обов’язково дотримуються посту, вживають лише воду. Після ранкової літургії прийнято наводити порядок у будинках і готувати страви для вечері – кутю, печену картоплю, квашену капусту, вареники з грибами, узвар із сухофруктів.

І тільки повернувшись з вечірньої церковної служби, господар окроплює весь будинок освяченою водою, дає по ложечці випити кожному членові сім’ї і потім всі сідають за стіл, починають трапезу.

Обряди цього дня

В ніч з 18 на 19 січня відкриваються небеса і чекають молитов від чистого серця і щирих бажань. Кажуть, що в цей момент можна просити Господа про все, він виконає.

Народні прикмети 18 січня

Небо ясне і зоряне з 18 на 19 січня віщує сухий і посушливий літній період, а також великий приплід худоби. Якщо ж небо похмуре і не видно зірок – влітку очікується багатий урожай грибів.

Якщо на Водохресний Святвечір сильні вітри дмуть і метуть заметілі, літні місяці теплими не будуть, можна чекати затяжних дощів.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*