Громадські активісти Волочиська обурені публічним російськомовним вітанням президента АТ “Мотор Січ” Вячеслава Богуслаєва. На їхню думку це – порушення законодавства щодо використання мови у публічному просторі.

Банер з привітанням російською мовою розміщено у центрі громади, на Будинку культури. Про це повідомила місцева активістка Алла Байда та виклала у мережу підтверджуючі фото.

“Волочиськ – “город руской слави”???Наш мер плює не тільки на закон “Про декомунізацію”, йому ще й плювати на закон “Про статус української мови”, я вже не говорю про моральний аспект цього питання. Адже, як повідомлялось в медіа, на Богуслаєва відкриті кримінальні справи, щодо “фінансування бойовиків ОРДЛО”, – пише активістка.

У коментарях до допису жителі Волочиська поділились на два табори: одні підтримують пана Богуслаєва, мовляв підприємство””Мотор Січ”, яким він керує, багато робить для міста, інші – засуджують, нагадуючи, з якою саме країною йде війна.

Станом на 3 вересня банер з російськомовним вітанням досі “прикрашає” будівлю.

Нагадаємо, закон про мову ухвалений Верховною Радою України 25 квітня 2019 року, набув чинності з 16 липня 2019 року.

Скарги на ім’я мовного омбудсмена можна подавати поштою (01001, м.Київ, провулок Музейний, 12) або на електронну адресу:  lyst@mova-ombudsman.gov.ua.

Про сфери використання української мови дивіться в інфографіці:

Розмір штрафу за мовні порушення: за ст. 188−52 та ст. 188−53 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф буде становити від 200 до 700 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто від 3 400 грн до 11 900 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *