Антимонопольний комітет: ціна на “95-й” має знизитись іще на 3-5 гривень

Антимонопольний комітет: ціна на “95-й” має знизитись іще на 3-5 гривень
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Минулого тижня Антимонопольний комітет анонсував нові заходи у кампанії щодо приведення цін на нафтопродукти до обґрунтованого рівня.

І вже завтра відбудеться низка зустрічей із керівниками мереж АЗС, які працюють під брендами WOG, OKKO, Ukrnafta, Socar, UPG.

Мета зустрічей – отримати пояснення щодо ціноутворення на нафтопродукти й відповідності вартості, вказаної на стелах автозаправок, тим змінам, яких зазнав ринок в останні місяці: падіння цін на нафту та крупний опт, коливання курсу гривні і т.д.  

Нагадаємо попередні кроки Комітету та реакцію ринку на них: 

  • 5 грудня 2019 АМКУ надав учасникам ринку торгівлі бензинами рекомендації вжити заходів щодо встановлення роздрібних цін на високооктанові бензини та дизельне паливо на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку.
  • Як результат, роздрібні ціни на бензин марки А-95 та на дизельне паливо знизилися на 1-2 гривні за літр.
  • 14 січня 2020 Комітет розпочав поглиблене дослідження відповідності дій учасників ринку вимогам законодавства, оскільки надана ними інформація за результатами розгляду Рекомендацій від 05.12.2019 не містила достатнього обґрунтування рівня встановлених цін на АЗС.
  • 10 березня 2020 АМКУ знову попередив власників мереж АЗС про прискіпливу увагу до цін на бензини, оскільки на початку березня відбувся обвал цін на сиру нафту на світовому ринку і це мало позначитися на похідних товарах.

Сьогодні Антимонопольний комітет констатує, що триває подальше зниження цін на автозаправках. 

Читайте також: Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину

Вітаючи таку реакцію учасників ринку на попередні рекомендації, Комітет водночас отримує дані від аналітичних агентств, які вказують на наявний потенціал до ще більшого зниження ціни.  Наприклад, для бензину марки А-95 виправданим може бути зниження іще на 3-5 гривень.

АМКУ переконаний, що заплановані на завтра зустрічі із керівниками мереж АЗС дозволять здійснити наступний крок в наближенні роздрібних цін на високооктанові бензини та дизельне паливо до рівня, який відображав би справжню дієву конкуренцію на цьому ринку.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *