Апеляцію по справі Миколаїва передали в Тернопіль. Розгляд в Хмельницькому не дозволяє процедура

Верховний суд забрав справу колишнього директора департаменту освіти та науки Хмельницької міськради Романа Миколаїва у Хмельницького апеляційного суду і передав її на розгляд до Тернопільського апеляційного суду.

Про це сказано в ухвалі від 11 лютого, повідомляє НГП.

До вищого суду надійшло подання Хмельницького апеляційного суду про направлення кримінального провадження щодо Романа Миколаїва до іншого суду апеляційної інстанції. Подання мотивовано тим, що неможливо утворити склад суду в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду для розгляду апеляційних скарг прокурора, потерпілої, представника цивільного відповідача, представника цивільного позивача, цивільних позивачів, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів.

Як з’ясував Верховний суд, у судовій палаті з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду фактично здійснюють правосуддя сім суддів, троє з яких виключені з автоматизованого розподілу, як такі, що слухали поєднану справу. Ще двоє суддів цієї ж судової палати заявили самовідводи (Кулеша і Федорова), які ухвалою суду від 3 лютого 2021 року були задоволені.

“Вказані обставини унеможливлюють виконання Хмельницьким апеляційним судом вимог ч. 4 ст. 31 КПК щодо забезпечення здійснення розгляду кримінального провадження колегіально судом у складі не менше трьох суддів”, – дійшов висновків Верховний суд і відправив справу Миколаїва до Тернополя.

Як писав НГП, Хмельницький міськрайонний суд 21 грудня 2020 року виніс вирок у резонансній справі жахливої ДТП. Зокрема, ексдиректора департаменту Романа Миколаїва визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України, та призначено йому покарання у вигляді 6 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*