Бюджет міста-2020 скорочено

У наступному році бюджет міста буде на 536,5  мільйона гривень скромнішим, ніж у цьому році. Про це йшлося на обговоренні міського бюджету-2020 із представниками громадськості Хмельницького, – інформує TV7+.

Скорочення бюджетних надходжень більше ніж на півмільярда – дуже відчутний удар для такого невеликого міста, як Хмельницький. Якщо врахувати, що цьогоріч сукупний обсяг бюджетних надходжень становить  трохи більше трьох мільярдів гривень, то мінус у півмільярда – велетенська фінансова дірка, яку доведеться латати у різний спосіб.

Обсяг власних надходжень у наступному році має зрости на 188,5 мільйона гривень. Це дасть змогу збільшити абсолютну цифру власних доходів до 2 мільярдів 657 мільйонів. Але таке зростання не зможе покрити падіння загального обсягу бюджету, бо в наступному році з державної казни Хмельницький одержить набагато менше грошей, ніж цьогоріч. Менше на 725 мільйонів. Фактично держава скоротить фінансування нашого міського бюджету на 60% порівняно із минулим роком.

Отже, якщо порівняти в абсолютних цифрах, то загальний обсяг цьогорічного бюджету нашого обласного центру становив  3 193 300 000 гривень. У наступному році він становитиме лише 2 656 800 000 гривень. Отакі реалії.

Водночас частину видатків держава забирає у регіонів на свої плечі. Зокрема, це фінансування різноманітних пільг і субсидій. З 1 квітня наступного року також передадуть на державний бюджет фінансування медицини. Отже особливості міського бюджету-2020 будуть такими:

  • Передача видатків на фінансування пільг, субсидій, допомог населенню з міського на державний бюджет;
  • передача з 1 квітня 2020 року фінансування медицини на державний бюджет;
  • зменшення вдвічі обсягу дотації місцевим бюджетам на передані видатки з державного бюджету в сфері освіти та охорони здоров’я;
  • зменшення вдвічі обсягу субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів;
  • збільшення обсягу реверсної дотації на третину;
  • зменшення ставок пайового внеску на житлове будівництво з 4% до 2%, на нежитлову забудову з 10% до 4%, для промислового будівництва, об’єктів соціального значення – 0%, а з 2021 року повна відміна їх застосування.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*