Пацієнтка перебуває у реанімації.

На Хмельниччині зафіксований третій випадок дифтерії. На небезпечну недугу захворіла 20-річна жителька Летичівського району, повідомляє “Є“.

«Жінка захворіла 4 листопада. До сімейного лікаря звернулася через два дні. Медик запідозрила у хворої дифтерію і направила її до Хмельницької інфекційної лікарні. Після огляду отоларинголога, жінці поставили діагноз дифтерія. Хвора наразі перебуває у реанімації. Їй ввели сироватку. Пацієнтка перебуває в стані середньої важкості», – повідомила завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Цікаво, що жінка була щеплена від дифтерії згідно з Календарем щеплень.

«Усіх осіб, які контактували з хворою, обстежено. Двом зроблено щеплення від дифтерії. Чоловік хворої жінки з ангіною теж госпіталізований до Хмельницької інфекційної лікарні», – додала Тетяна Юріївна.

За даними Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», востаннє спалах дифтерії на Хмельниччині був зареєстрований у 1993 році. Тоді на цю недугу захворіло 138 осіб.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, станом на 4 листопада 2019 року підтверджено 22 діагноза “дифтерія”. Водночас за попередні 9 років, із 2010 по 2018 рік, загалом зареєстровано 56 випадків. Інші випадки дифтерії, про які в ЗМІ шириться інформація, станом на сьогодні лабораторно не підтверджені, повідомляє прес-служба МОЗ.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *