Місто – зручне для всіх. Саме так хочеться характеризувати рідний край. Та чи доступний Хмельницький для людей з інвалідністю?

За словами начальника управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Слов’яна Воронецького, на території Хмельницької тергромади проживає 25 тисяч людей з інвалідністю

Для їх зручності в обласному центрі функціонує 123 світлофорних об’єкти, з яких 84 облаштовані звуковими пристроями та мовним супроводом для людей з інвалідністю. В місцях пішохідних переходів та на зупинках громадського транспорту встановлені тактильні плитки, які допомагають визначити де закінчується тротуар і починається вихід на проїзну частину. Також при проведенні капітальних робіт зараз обов’язково проводяться роботи з облаштуванням пандусів, пише «Суспільне.Поділля».

Віктор Кучер голова громадської організації «Світ без бар’єрів», який і сам вже 15 років пересувається на інвалідному візку, вважає, що місто стало доступнішим для людей з інвалідністю:

«Зараз багато чого робиться: роблять пандуси, з’явився транспорт низькопольний з відкидними пандусами, тролейбуси, автобуси. Створено соціальне таксі, тобто, багато проблем вирішується, але вирішити все зразу неможливо».

Нагадаємо, нещодавно спільними зусиллями Хмельницька міська рада, благодійний фонд «Карітас», Волонтерський Лідерський Рух презентували вже четверте і п’яте авто для проєкту «Соціальне таксі». Одне з них – для діток з інвалідністю. Машини обладнані підйомним механізмом, також з людиною на візку може їхати той, хто його супроводжує. Замовити машину можна у диспетчера за телефоном: (067) 323-06-26.

Крім цього, наразі в місті діє програма піклування, яка передбачає понад 300 тисяч мільйонів гривень на рік на для людей з інвалідністю, про це розповідає Слов’ян Воронецький.

Детальніше можна переглянути  сюжеті:

Також нагадаємо, нещодавно Хмельницький увійшов у список лідерів за якістю життя. Хмельницький вкотре посів лідерські позиції у зведеному рейтингу обласних центрів. Фактично він розділив другу сходинку з кількома іншими містами, які мають подібну оцінку. Про це свідчать результати Сьомого всеукраїнського муніципального опитування. У 3,3 бала з п’яти можливих хмельничани оцінили якість 22 послуг свого міста. Отож, згідно з результатами опитування, більшість хмельничан вважає, що загалом справи у їхньому місті йдуть у правильному напрямку. Такої думки дотримується 75 відсотків респондентів.

Читайте також: Влада і українці живуть в паралельних реаліях, – експерт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *