Дітей без щеплень, у яких немає протипоказів, не повинні допускати до навчального процесу в школах та садочках. Натомість батьки, які категорично виступають проти вакцинацій, мають обрати альтернативний формат навчання.

Про це повідомили в Управлінні охорони здоров’я міської ради.

За словами головної спеціалістки управління, лікарки-педіатрині Ірини Кондратюк, недопуск до занять у школі невакцинованої за віком дитини є законним згідно із рішенням Верховного суду України. Тож у новому навчальному році медики разом з освітянами активно співпрацюватимуть у цьому напрямку, – пише видання “Є”.

«Так вимагає законодавство. Ми будемо намагатися втілювати в життя статтю 15 Закону України «Про інфекційні захворювання». Нещеплені діти, у яких немає протипоказів для вакцинації, не повинні відвідувати освітні заклади, – говорить спеціалістка. – Ми контролюватимемо цей момент. Можливо, більш жорстко до цього будемо ставитися. Працюватимемо з батьками. Люди, які категорично відмовляються від щеплень дітей, мають або знаходити альтернативу, або починати вакцинацію».

Торік через пандемію ситуація із невакцинованими дітьми у школах була дещо спрощена, додає Ірина Кондратюк. Водночас в 2019 році активна вакцинальна кампанія проти кору дала свої результати. Тоді під час спалаху захворюваності на кір було максимально вакциновано дітей за календарем щеплень і ця діяльність стала успішною.

Читайте також: На Хмельниччині сталось 6 пожеж за добу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *