Цифрові водійські права та техпаспорт автомобіля — перші дві послуги, які стануть доступними у мобільному застосунку «Дія». Його презентацію в Міністерстві цифрової трансформації планують на середину грудня, пише hromadske.ua

Про це hromadske повідомив перший заступник голови Мінцифри Олексій Вискуб.

«Перший реліз мобільного застосунку запрацює з водійськими правами та техпаспортом. Фактично, їх показують патрульній поліції, яка має планшети, підключені до відповідного реєстру. Так, поліцейські за допомогою QR-коду на правах перевірять у відповідному реєстрі, що машина належить вам і ви маєте права», — прокоментував Олексій Вискуб.

Зокрема, за допомогою «Дії» громадяни зможуть перевірити реальність документів одне одного. Для цього через застосунок потрібно буде сфотографувати відповідний QR-код, програма надішле запит до потрібного реєстру та покаже відповідь, чи документ був виданий в межах проекту «Дія» та чи він дійсний. Надалі, у мобільному застосунку мають з’явитися й інші документи: студентський квиток, податковий номер та паспорт.

«Приблизно у першому кварталі наступного року ми плануємо вийти навіть на цифровий паспорт громадянина. Безумовно, він буде з обмеженим використанням. Є доволі складні кейси, де використовують паспорт, але для того, щоб сісти на потяг чи внутрішні авіаперевезення, смартфона буде достатньо», — додав Олексій Вискуб.

Автор новини: Дар’я Проказа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *