Детальніше розповідає лікар, у медзакладі якого перебувають хворі діти, повідомляє Газета “Експрес”.

COVID-19 вражає і дітей. Зафіксовано декілька летальних випадків: у Чикаго, померло немовля, заражене коронавірусом. У Парижі хвороба забрала життя 16-річної дівчини. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, в Україні серед тих, у кого діагностовано коронавірус, 9% діти, зокрема 5,4% — до 10 років.

Коронавірус у дітей уже підтвердили на Тернопільщині, Черкащині, Буковині. В Умані коронавірусну інфекцію виявили у 6-місячного немовляти. А на Тернопільщині — у півторарічної дитини.

Як повідомив голова Кременецької райради Володимир Стефанський, у дитини спершу діагностували запалення легень. Почаївські лікарі скерували її на лікування до Тернополя. Невдовзі там підтвердили коронавірус. Ймовірно, дитина була інфікована від дядька, який повернувся із Польщі й не дотримав вимог самоізоляції.

“В інфекційному відділенні нашої лікарні перебуває чотири дитини, у яких підтвердили COVID-19, одна у реанімації, — розповідає Андрій Артимович, головний лікар Тернопільської міської дитячої лікарні. — Стан усіх стабілізовано, динаміка позитивна”.

— Як діти переносять хворобу?

— Те, що вона у них перебігає в легкій формі, уже можна вважати міфом, — каже Оксана Виговська, професорка кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. — За даними медиків Китаю та Європи, лише у 10 — 13% захворілих — безсимптомні форми, у 25% — легкий ступінь перебігу. Близько 45 — 50% дітей мають середньо-важкий ступінь, інші – важкий.

Також лікарі радять слідкувати за тим, щоб діти були в масках. Приміщення, де вони перебувають добре провітрювались, а всі речі з якими вони контактують – дезінфікувались, – звичайні поради, що повинні виконувати всі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *