«Дар днесь пребагатий» – у Хмельницькому відбувся традиційний різдвяний етнофестиваль. Фото

В обласному художньому музеї міста відбувся традиційний різдвяний етнофестиваль. Усі, хто завітав на святкове дійство, мали можливість відчути справжнє Різдво, поринути в атмосферу українських традицій,насолодитися фольклорним співом. У нашому місті етнофестиваль відбувається вп’яте.

У теплому родинному колі своє чудодійне мистецтво глядачам дарували чотири фольклорних колективи з міста Хмельницького та Хмельницької області: зразковий дитячий фольклорний гурт «Ладосвіти» Хмельницької дитячої музичної школи №2, молодіжний фольклорний гурт «Ладовиці» ГО «Відродження традицій Поділля», фольклорний колектив «Берегиня» із села Зелені Курилівці, Новоушицького району, фольклорно-етнографічний гурт «Рогізняни» з села Рогізна, Кам’янець-Подільського району.

Одягнені у старовинні народні костюми, які носили ще наші пращури, учасники фестивалю співали колядки, щедрівки (давні обрядові пісні), які збирали у різних українських селах під час багаторічної експедиційної роботи (на Херсонщині, Одещині, Наддністрянщині, Хмельниччині…), ознайомили присутніх з традиціями святкування великого християнського свята – Різдва Христового.

«Хочеться, щоб це свято було теплим, домашнім, аби кожна людина відчула ту стародавню традицію, яка наповнена любов’ю до усього: до Бога, до своєї землі, один до одного, до українських прадавніх звичаїв та обрядів, – зазначила організатор фестивалю, керівниця відомого в Україні молодіжного фольклорного гурту «Ладовиці» ГО «Відродження традицій Поділля» Ірина Телюх, відкриваючи різдвяний етнофестиваль. – Фестиваль «Дар» у Хмельницькому проводиться вже вп’яте. Цього року ми вирішили його провести у малому форматі, більш теплому, але щоб концепція фестивалю була незмінною – автентика фольклору, першоджерельна, коли діти переймають і на цьому вчаться. Ви почуєте польську традиційну колядку, записану у Новоушицькому районі, Лісогринівецькі колядки і щедрівки, південну колядку, записану на Херсонщині, на моїй Батьківщині, також ми презентуємо вам Дністрову Маланку – колосальне дійство з великою кількістю різних образів, зібрану і відтворену з усієї території Дністра».

Фестиваль «Дар» став живою ілюстрацією історії культури українського народу, реконструкцією народного буття, відтворенням незнищенної самобутності нації.

Організатори фестивалю – Хмельницька міська рада, управління культури і туризму Хмельницької міської ради, громадська організація «Відродження традицій Поділля».

За матеріалами прес-центру міської ради.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*