Держекоінспекція проти міської влади. Сміттєзвалище розбрату.

Декілька місяців тому на водоймі, що знаходиться на Озерній потруїлась риба. В результаті розслідування виявилось, що виною всьому стоки з хмельницького сміттєзвалища. І це ні для кого не виглядало новиною, оскільки тема закриття цього сміттєзвалища, побудови сміттє-переробного заводу, та й взагалі проблема переробки відходів у Хмельницькому підіймається постійно.

Але в цей раз ситуація мала несподіване продовження. Між міською владою та регіональною Держекоінспекцією починає розвиватися конфлікт. Спочатку заступник міського голови на телебаченні прокоментував діяльність Держекоінспекції в програмі “Сьогодні. Головне” на Суспільному:

Через декілька днів Держекоінспекція відповіла в себе на сайті цілою статтею та завіреннями у тому, що Микола Ваврищук неправий у своїх твердженнях. Приведемо декілька уривків із цієї статті:

4 червня 2021 року Микола Ваврищук – заступник Хмельницького міського голови, в рамках передачі «Сьогодні. Головне» на телеканалі «Суспільне Поділля», коментував ситуацію що склалась навколо забруднення озера в мікрорайоні Озерна фільтратом ХКП «Спецкомунтранс». Поширена інформація містить неправдиві відомості щодо Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області та її діяльності. Зокрема, пан Микола говорив про те, що Держекоінспекцією здійснювалась перевірка ХКП «Спецкомунтранс» тричі і лише остання перевірка показала що забруднення озера спричинило витікання фільтрату зі звалища твердих побутових відходів.

Зазначимо, що Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області неодноразово наполягала на припиненні експлуатації діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ) у Хмельницькому. Так, в 2008 році було тимчасово заборонено (зупинено) господарську діяльність ХКП “Спецкомунтранс” з експлуатації полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому. Таке рішення було прийнято, як наслідок суттєвих порушень вимог природоохоронного законодавства при експлуатації полігону твердих побутових відходів, виявлених Інспекцією під час перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства. Але наприкінці 2009 року господарський суд скасував це рішення.

Також зауважимо, що з метою повного та всебічного з’ясування обставин що склались, 27 квітня 2021 року Держекоінспекція зверталась до Хмельницької міської ради з пропозицією спільного обстеження струмка (без назви) всією протяжністю аж до ставка в мікрорайоні Озерна, а також місця потрапляння фільтрату у струмок. У відповідь надійшла пропозиція перенести обстеження на наступний день. Проте у визначений час представники Хмельницької міської ради не з’явились, тому Держекоінспекцією було проведено повторне обстеження самостійно.

Крім того, не відповідає дійсності та є недостовірною інформація Миколи Ваврищука щодо несертифікованого обладнання Інспекції та працівників, які не мають відповідної кваліфікації, а також про те, що відбір проб здійснювався без присутності на місці керівника підприємства.

  Доводимо до відома, що на підставі п. 3 розділу ІІ Положення про Державну екологічну інспекцію у Хмельницькій області, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 02 лютого 2021 р. № 55, Держекоінспекція проводить перевірки (у тому числі документальні) із застосуванням інструментально-лабораторного контролю, складає відповідно до законодавства акти за результатами здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції, надає обов’язкові до виконання приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства та здійснює контроль за їх виконанням і здійснює лабораторні вимірювання (випробування).

Відділ інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції уповноважений на проведення вимірювань під час контролю стану навколишнього природного середовища згідно із галуззю уповноваження, відповідно до наказу Державної екологічної інспекції України від 03 березня 2021 року №124 (із наказом можна ознайомитись нижче).

Тобто, Держекоінспекція має приміщення що відповідає певним вимогам, фахівців, які здійснюють вимірювання, організаційні, нормативні і методичні документи тощо.

А поки чиновники “міряються” повноваженнями, ставок на Озерній чистішим не стає і місцевим мешканцям навряд чи комфортно ходити по вимощеним новенькою плиткою доріжках навколо водойми, яку ніяк не можуть довести до пуття. Наостанок – іще один сюжет Суспільного з думками жителів Озерної про цю ситуацію.

https://www.news.km.ua/

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*