Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Головуючий Духовної Ради м. Кам’янця-Подільського Протоієрей Олександр Цісар.

«Ця свято не слід плутати зі Святом усіх святих, яке 1 листопада відзначають християни-католики. Суть дня Всіх святих — у наслідуванні Бога, який є головним джерелом святості й любові», – наголошується у повідомленні.

На думку духовної спільноти Кам’янця Геловін як своїм змістом, так і походженням має виражений антихристиянський характер і язичницьке походження: «Відомо, що давні кельтські племена у цей час, у ніч із 31 жовтня на 1 листопада, відзначали свято збору врожаю, або ж початок темнішої пори року (Самайн). Вони вірили, що цієї ночі мертві приходять у наш світ. І щоб захиститися від ворожих духів, кельти приносили у криваві жертви тварин, а деколи навіть людей, яких живцем спалювали у спеціальних клітках. Для цього язичницькі жерці ходили по домівках і вимагали дарів для свого магічного обряду. Тому, хто їх давав, обіцяли процвітання і достаток, а хто відмовлявся — прокляття і злидні. Звідси й походить вираз «гаманець або смерть», який у наш час трансформувався в «цукерки або смерть».

Також у зверненні сказано, що головним мотивом Геловіну є оспівування теми смерті й темних сил. З цього приводу американська дослідниця Сінді Делл Кларк вважає: «Дуже сильно вражає, що на Геловін теми, пов’язані зі смертю, призначені бути розвагою для самих дітей, яких дорослі планомірно захищають від цього». Тепер задумуємося, як молоде покоління реагуватиме на пропозиції «Синього Кита» чи «Момо» із закликом здійснити самогубство, якщо на Геловін смерть посідає чільне місце, ба навіть говориться про її позитивний аспект.

Духовна рада християнських Церков і спільнот м. Кам’янця-Подільського закликала християн не брати участі у святкуванні цього язичницького свята, а також звернулась до міської влади не підтримувати заходи, пов’язані з ним. Окрім того, духовенство вважає, що відзначення окультного та сатаністичного за своїм змістом свята у безпосередній близькості до християнських храмів різних конфесій (зокрема, на території Старого міста), є образою релігійних почуттів віруючих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *