У Шепетівській міській раді фракція ВО «Батьківщина» складається з 3-х депутатів – Прохорчук Валентина Павлівна, Сікора Інна Володимирівна, Фещин Віктор Васильович.

Голова фракції, Валентина Прохорчук, очолює постійну депутатську комісію з питань Регламенту, депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку.

Депутати Інна Сікора та Віктор Фещин – члени депутатської комісії з питань розвитку промисловості житлово-комунального господарства, підприємницької діяльності, транспорту та зв’язку.

Депутати фракції ВО «Батьківщина» у 2021 році взяли участь у роботі 16 сесій міської ради. Активно працювали в постійних комісіях під час підготовки до сесійних засідань та під час проведення засідань рад. Перед пленарними засіданнями проводилися  засідання фракції, де приймалися рішення по солідарному голосуванню  з питань  порядку денного.

“Фракція ВО «Батьківщина» не приймала участі в голосуванні на початку каденції, на першій сесії, за чотирьох заступників міського голови, оскільки притримувались думки, чим більше – не означає краще. Наразі час показав неефективність такого призначення”, – наголошує Валентина Прохорчук.

Не підтримували реорганізацію виконавчого комітету, через те що насправді кількість працівників не скоротилась, а створились нові відділи, які, на думку фракції, є малоефективними, а ряд працівників, яких було скорочено, відновилися через суд на роботі, отримавши компенсацію з бюджету.

Підтримали рішення про заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв на території міста Шепетівка після 22-00 год.

Голова фракції Валентина Прохорчук підготувала низку депутатських запитів та подала на розгляд сесії проекти рішень, які були підтримані більшістю.

Зокрема, у січні 2021 року, було подано заяву про термінове скликання позачергової сесії міської ради, на якій було підтримано рішення «Про звернення депутатів Шепетівської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про недопущення підвищення тарифів на природній газ та електроенергію та врегулювання тарифів на ЖКП».

А також –  рішення «Про звернення депутатів Шепетівської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо скасування жорстких карантинних заходів пов’язаних з поширенням COVID_19».

В лютому 2021 року було подано депутатське звернення щодо приватизації (продажу) комунального майна  (частина приміщень будинку побуту, вул. Островського, 6, що належать виконавчому комітету Шепетівської міської ради), оскільки більшість приміщень уже знаходиться в приватній власності, будівля розбалансована та потребує капітального ремонту, на який коштів в міській раді не має і не передбачається. Наразі проведено оцінку частки даної будівлі, що належить територіальній громаді та прийнято рішення про здійснення процедури приватизації.

В березні 2021 року, після прикрого інциденту у м. Львів, коли незакріплена кришка каналізаційного люка вбила 10-річного хлопчика, було подано депутатське звернення про проведення інвентаризації каналізаційних люків, які знаходяться на дорогах та тротуарах м. Шепетівки, встановлення їх балансоутримувачів чи власників та закріплення відповідальних.

“В травні 2021 року подано депутатський запит та проект рішення, відповідно до яких було підтримано “Звернення депутатів Шепетівської міської ради до Президента України Володимира Зеленського щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення, крім держави Україна, та проведення всеукраїнського референдуму”, – розповідає голова фракції ВО “Батьківщина”.

В вересні 2021 року, в черговий раз, було підготовлено депутатський запит та проект рішення «Про звернення депутатів Хмельницької районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів на газ та електроенергію». Рішення було підтримано та направлено відповідним адресатам.

Як голова комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку, Валентина Прохорчук внесла цілий ряд доповнень та поправок до Регламенту Шепетівської міської ради, привівши його у відповідність до змін у законодавстві України. Зокрема щодо проведення дистанційних засідань ради, щодо безоплатної передачі земельних ділянок комунальної власності у приватну власність, тепер приймаються не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради (23 голоси). Про підзвітність виконавчих органів ради, про недовіру посадовим особам, про недопущення конфлікту інтересів та ін.

Депутатами постійно проводиться прийом громадян. Розглядаються їх звернення, на основі них подаються депутатські запити та звернення для вирішення тих чи інших питань. До речі, з грудня 2021 року працює громадська приймальня ВО «Батьківщина» за новою адресою: м. Шепетівка, вул. Островського, буд. 9-а, каб. 7.

Депутаткою Інною Сікорою проводились прийоми громадян кожної другої середи місяця у приміщенні відділення денного перебування Шепетівського територіального центру.

На основі звернень громадян Інна Сікора подала депутатське звернення щодо виділення коштів на проектно-кошторисну документацію (ПКД) по освітленню вулиці Індустріальна.  Внесла до Програми благоустрою міста пропозицію щодо встановлення зовнішнього освітлення на вулиці Київська (сторона костелу),  провулку Київський, провулку Генерала Шухевича. Було подано звернення щодо ремонту асфальтного покриття вулиці Генерала Шухевича (вже виготовлено та затверджено ПКД по капітальному ремонту вулиці та тротуару).

Депутаткою було передано звернення голів квартальних комітетів до міської влади щодо впорядкування автобусних зупинок та ліквідацію стихійних смітників (звернення виконано). За зверненням депутатки, ще минулої каденції, було внесено до Програми  благоустрою міста ремонт зовнішнього освітлення по вулиці Андрія Молодики і вже в квітні 2021 року воно там з’явилося. Також депутатка на сесії міської ради, під час розгляду бюджету на 2022 рік, наголосила на потребі найшвидшого виділення коштів на ремонт та заміну вікон у дитячому садочку «Світлячок». Було подано звернення щодо ремонту дорожнього покриття заїзду до ДНЗ «Світлячок». На депутатських комісіях вона неодноразово озвучувала  про потребу у виділені коштів на щебінь для підсипки вулиць у приватному секторі.

Інна Сікора також займається благодійною діяльністю. У Міжнародний день людей з інвалідністю депутатка передала подарунки підопічним відділення денного перебування Шепетівського територіального центру. Не забуває і про одиноких літніх мешканців стаціонарного відділення денного перебування Шепетівського територіального центру, до новорічних свят передала їм солодких мандарин. Своєю увагою депутатка не оминає і ветеранів Другої Світової Війни, кожного ветерана на своєму окрузі вітає зі святом Перемоги.

В Шепетівській міській раді створено міжфракційну групу жінок – депутаток «Рівні можливості», у склад якої увійшли усі депутатки Шепетівської міської ради VIIІ скликання. Інну Сікору обрано головою міжфракційної групи.

Депутат Віктор Фещин – один із успішних підприємців міста, який ніколи не залишається осторонь у вирішенні нагальних проблем.

Відтак, у 2021 році, за власні кошти, облаштував у місті дві клумби (38 900грн); надав фінансову допомогу на лікування жителям міста і району (32 000 грн); проплатив за кисень на Шепетівську лікарню (12 300 грн); допоміг будматеріалами для Шепетівської спеціалізованої школи-інтернат (2 450 грн), для ЗОШ №1 (2000 грн), надав матеріал для утеплення та бруківку для облаштування доріжок біля декількох  церков (139 000 грн)

Подав депутатське звернення на виділення коштів на ремонт дороги  по вулиці Горбатюка (від вул. Українська до проспекту Миру).

“Загалом, депутати фракції ВО «Батьківщина» серйозно ставляться до своїх обов’язків, регулярно відвідують сесії та засідання постійних комісій. Для прийняття важливих питань, що стосуються добробуту людей, тісно співпрацюють з усіма депутатами міської ради та залишаються послідовними, щодо виконання усіх програмних засад, задекларованих програмою партії ВО «Батьківщина»”, – наголосила Валентина Прохорчук.

Депутати фракції ВО «Батьківщина» завжди приймають участь у загальноміських заходах, та також проводять свої. Зокрема, до Дня Прапора та Дня Незалежності України депутатами було проведено конкурс малюнку на асфальті на тему: «Я люблю тебе Україно!», в якому взяли участь 30 дітей, жоден з яких не залишився без подарунка.

До свята Миколая передали подарунки для дітей прихожан Свято-Володимирівського храму та  храму Миколая Чудотворця. Перед Новим роком привітали солодкими подарунками одиноких літніх мешканців стаціонарного відділення денного перебування Шепетівського територіального центру.

Читайте також: Депутати Хмельницької міської ради звітують про роботу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *