Нарада із питань територіальної оборони і забезпечення роботи критичної інфраструктури відбулася серед громад-членів АМУ в Хмельницькій області

Обговорити питання, які стосуються територіальної оборони, цивільного захисту населення, роботи критичної інфраструктури, навчальних, медичних закладів, формування добровольчих загонів, роботи із ініціативними групами людей, які проживають на території громад та участі місцевого самоврядування у розгортанні сил територіальної оборони краю, зібралися представники громад-членів АМУ в області. Онлайн-нарада відбулася під керівництвом голови Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України, міського голови Хмельницького Олександра Симчишина. Участь взяли понад 30 голів громади та представників місцевого самоврядування краю.

Особливу увагу Олександр Симчишин порадив приділити запасам необхідних ліків, резерву паливно-мастильних матеріалів та можливості влаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб, якщо такі будуть.

«Війна триває із 2014 року і не припинялася. Ми зобов’язані розсудливо, без будь-якого страху і  паніки забезпечити життєдіяльність наших громад за будь-яких умов. Зараз маємо тримати руку на пульсі та володіти усією ситуацією на місцях. Максимально сприяти формуванню і розгортанню територіальної оборони», – підкреслив Симчишин.

Наразі у складі тероборони області діє 4 батальйони, які розміщуються у Хмельницькому, Старокостянтинові, Кам’янці-Подільському та Шепетівці повідомив присутнім перший заступник – начальник штабу бригади територіальної оборони Хмельницької області, підполковник Сергій Олійник. Тепер займаються формуванням розміщення підрозділів. Тому у голів громад є можливість сприяти формуванню і розгортанню сил територіальної оборони.

Також Сергій Олійник підкреслив, що сьогодні необхідно об’єднати зусилля та забезпечити частини засобами зв’язку та налагодити критичну комунікацію на місцях. Обговорили також питання фінансування облаштування необхідних для батальйонів тероборони приміщень.

Міський голова Хмельницького запропонував сприяння та допомогу в організації навчання для фахівців рад, освітян, працівників комунальних підприємств та усіх бажаючих із тактичної медицини, першої домедичної допомоги та основ поводження зі зброєю. Такі навчання вже проходять у Хмельницькому. Найближчим часом такі заняття будуть доступні для цивільного населення.

 «Сьогодні громади вже активно допомагають батальйонам територіальної оборони. На останньому засіданні Правління АМУ ми активно відстоювали позицію, що потрібно виділити кошти на територіальну оборону і з державного бюджету. Щоб закрити більшу частину потреб необхідно 2,7 млрд. грн. Ми ухвалили відповідні звернення та сподіваємось, що до громад дослухаються. Також врегулювання потребують публічні закупівлі необхідного. Вважаємо, що процедуру потрібно спростити, як це робили із закупівлями пов’язаними із протидією COVID. Щоб ми могли оперативно закуповувати необхідне для облаштування критичної інфраструктури і потреб батальйонів тероборони», – проінформував Симчишин.

Крім цього, учасники наради обговорили питання створення добровольчих загонів. Особливо актуальне це питання для громад, де не базуються батальйони тероборони. До прикладу, у місті Нетішин ініціативна група прийняла рішення про створення добровольчого формування територіальної оборони. Також на зборах обрали командира та місце розташування тероборони. Ухвалили рішення про створення територіальної оборони добровольчого формування і у Славуті.

Заступник міського голови Хмельницького Олег Шинкарук розповів присутнім про формування резерву батальйонів і бригад територіальної оборони та процедуру підписання контракту. Окремо наголосив, що громадам варто подбати про систему оповіщення. Домовилися, що узгоджуватимуть придбання техніки, щоб радіостанції та гучномовці можна було б синхронізувати у межах області.

Голови домовилися про подальшу співпрацю та комунікацію аби об’єднати зусилля та організувати процес утворення територіальної оборони максимально якісно, злагоджено та ефективно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *