Зменшення коронавірусної статистики в Україні пов’язане як із природними епідеміологічними причинами, так і з тим, що хворі рідше звертаються до медиків, а сімейні лікарі взяли моду не скеровувати українців на ПЛР-тестування.

Утім, після новорічно-різдвяних свят очікується новий сплеск COVID-19, а в стаціонарах уже на цьому етапі збільшилася кількість “важких” хворих. Про це в коментарі OBOZREVATEL повідомила провідна інфекціоністка Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська.

Експертка розповіла, що в лікарнях справді спостерігається поступове зменшення кількості пацієнтів, які надходять із коронавірусом. Зменшення навантаження почалося десь на початку грудня.

“Тому що жовтень-листопад – це був повний колапс. Нікуди було їх класти, величезні надходження, відчинялися дедалі нові й нові відділення”, – зазначила Голубовська.

Вона вказала, що тепер ситуація більш спокійна, проте кількість українців, які потрапляють до лікарень із важкою формою COVID-19, навпаки, збільшилася.

“Із тих, що надійшли, десь третина “важких” і дуже “важких”, які вимагають підвищеного ресурсу”, – наголосила лікарка.

Вона пояснила, що йдеться не тільки про хворих із більш складним перебігом інфекції, але і про пацієнтів, яким потрібна тривала медична допомога.

Читайте також: 18 дітей за 24 роки народила жителька Хмельниччини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *