Валентин Наливайченко, народний депутат України фракції “Батьківщина”,  секретар Комітету з питань інтеграції України з ЄС поділився своїми роздумами для Іnterfax-Україна.

Можна скільки завгодно критикувати президентку Естонії, роками розповідати байки про інвестиційних нянь, а реальність така – інвестиції в економіку України не йдуть.

Няням немає з чим няньчитися…

Нинішній владі, окрім боргів, немає, чим вихвалятися.

Більше того, інвестори, що прийшли раніше – втікають з корумпованої і зарегульваної владою та силовиками країни.

З України.

Чому другий рік поспіль Україна втрачає інвестиції?

Чому тільки за січень-березень 2021 року капітальні інвестиції зменшилися на майже 10% у порівнянні з січнем-березнем 2020 року?

Навіть Держслужба статистики України визнає, що на 29% зменшилися інвестиції у галузь інформації та телекомунікацій, на 24% зменшення у фінансовій та страховій діяльності, на 19,2% падіння в будівництві, на 12% в промисловості…

Інвестиційна привабливість України зараз: 2,4 бали з 5 можливих. Тобто оцінка роботи влади – двійка! Тобто інвестиційний клімат влада створила НЕсприятливий.

А тепер – прості і чесні відповіді, чому так у нас в країні і хто винен?

Інвесторів та інвестиції відлякує тотальна криза судочинства, відсутність верховенства права, непрофесійність влади, корупція в органах влади та негативний вплив тіньової економіки.

Назвіть бодай одну країну у світі, в якій «офіцер» внутрішньої безпеки спецслужби, яка особисто підпорядкована голові цієї спецслужби, збирає хабарі з бізнесу за ліцензії для казино!!

Чи в цьому винна президентка Естонії? Чи інвестняня не вгледіла?!

Мій висновок такий: риба знову гниє з голови. А інвестори не виносять запаху корупційного гниїння. І для нас з вами немає питної води в болоті корупції.

Подивімося з вами, друзі, де Україна на інвестиційній мапі світу за даними одного з найвпливовіших ресурсів, страхової компанії Coface.

Тут Україна позначена як країна з ДУЖЕ ВИСОКИМ ризиком для інвестицій.

А наслідки відчуваємо ми, кожен українець. Немає нових робочих місць – наші заробітчани продовжують масово виїжджати до ЄС та інших країн.

А маємо в країні дірявий бюджет, спустошені гаманці, низькі зарплати та пенсії, захмарні тарифи на комуналку…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *