3 грудня цього року Хмельницьку АЕС з ознайомчим візитом відвідали представники китайських компаній CNNP, CNPE, JNPC корпорації CNNC – найбільшої ядерної державної компанії Китаю.

Метою їх приїзду стало поглиблене вивчення теми постачання теплової енергії. Зустріч розпочалася із презентації Хмельницької АЕС, її роботи та значення для міста-супутника та регіону, в ході якої іноземці активно задавали питання щодо експлуатації та технології теплофікації, згодом мали змогу ознайомитися із обладнанням, задіяним у цьому технологічному процесі.

Як відомо, Китай – одна з найбільших країн у світі за споживанням енергоносіїв, тому серед питань, які цікавили гостей, на обговорення були винесені механізм взаємодії між постачальником теплової енергії, енергосистемою та користувачами, спосіб здійснення технологій атомної теплофікації, механізм ціноутворення, тощо. На зустрічі із представниками Хмельницької АЕС китайські колеги не обминули увагою і політику національних та місцевих органів влади щодо атомної теплофікації, зокрема питання субсидіювання, провели порівняльний аналіз на предмет економічної ефективності.

Як зауважив представник китайської делегації Цзен Сюнь (Zeng Xun), заступник директора департаменту з питань розвитку ринку CNNP (корпорація CNNC), наразі в Китаї стрімко зростає споживання теплової енергії: “Ми нині розглядаємо можливість здійснення теплопостачання з АЕС методом модернізації наших енергоустановок, а так як в Україні величезний досвід в цій сфері – прагнемо його перейняти. Хочемо висловити щиру подяку Хмельницькій АЕС за надання такого шансу: ми задоволені візитом на сучасну українську атомну електростанцію, що здійснює теплофікацію і забезпечує теплом побутових споживачів”.

Співпрацю у даному напрямку китайські атомники ведуть із ДП «НАЕК «Енергоатом» уже другий рік поспіль і відзначають цей технічний проект надзвичайно ефективним.

За матеріалами інформаційного центру ВП ХАЕС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *