ЛГБТ-діячі в Хмельницькому чи черговий “розводняк”?

ЛГБТ-діячі в Хмельницькому чи черговий “розводняк”?
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Є таке складне для українського обивателя поняття: неурядові організації.

Тема ця не нова і давно освоєна активістами різних напрямів. А в більшості людей ця діяльність взагалі асоціюється з уже звичним словом “грантожерство”. Отримати грант не легко. Але при правильному системному підході можливо. А після першого вдалого досвіду стає набагато легше. І ця діяльність стає не просто активністю, а повноцінною роботою, на якій, в залежності від совісті і талантів можна непогано заробити.

І в цьому немає нічого поганого, якщо це наприклад стає соціально-орієнтованим бізнесом. Наприклад, в 2014 році добровольці волонтери почали навчати всіх, хто відправлявся на війну якимось основам екстреної медицини, а з часом почали продавати такі курси усім бажаючим – так з соціальної активності і волонтерства виросла прибуткова справа. Але є і інша сторона цієї діяльності – справді “грантожерська”.

Наприклад ви вирішили зайнятись саме такою громадською діяльністю з метою отримання прибутку (звичайно нікому цього не розказуючи). Перше, що вам потрібно, це визначитись із напрямком самої діяльності. Як і в кожному бізнес-плані, спочатку ви оцінюєте “ринок” і “конкурентів”. Отже, в Хмельницькому уже є багато організацій, які займаються освітніми проектами, захистом тварин, політичною грамотністю, захистом прав людей і так далі. Але є одна тема, за яку в Хмельницькому ще ніхто не брався, це ЛГБТ. Права людей із нетрадиційною сексуальною орієнтацією в Хмельницькому офіційно не цікавлять нікого. Тема дуже цікава і популярна серед іноземних грантодавців.

Наприклад минулого року “Freedom House в Україні” пропонував міні-гранти до 1000 доларів для “союзників ЛГБТ”:

І таких пропозицій від наших західних партнерів досить багато. Більшість із них передбачає “привернення уваги суспільства до загроз і утисків”, тобто має на увазі, що такі “загрози та утиски” в нашій державі є. Не будемо напружувати вашу пам’ять питанням про те, коли ви в останній раз бачили, як погрожували чи притискали гея на ваших очах. Але для цих організацій та їхніх іноземних”донорів” ці “утиски і загрози” є просто необхідною умовою існування і співпраці.

Тому і з’являються такі речі, як, наприклад, вчорашня “зустріч” ЛГБТ-спільноти нашого міста. Анонсована майже в усіх соцмережах подія, здавалась якимось розіграшем. Але коли на цю “зустріч” з’явились противники ЛГБТ і грізно розібрались із декількома дівчатками-підлітками та хлопцем, що мав при собі газовий балончик (ще один обов’язковий елемент – засіб захисту, бо ж бути представником ЛГБТ – небезпечно, таким мав бути логічний посил), то все стало на свої місця.

Отже, що ми бачимо по завершенню цієї акції, проведеної за всіма канонами реклами і піару? Що хтось збирається писати грантову заявку. А що? Представники ЛГБТ в Хмельницькому є? Є, он і купа сайтів опублікували новину про них і в соцмережах багато постів. Їх притісняють? Аякже! Он і в новинах розказують – мало не побили, балончик забрали! Одні “утиски та загрози”, що ще потрібно, давайте грант!

Можливо все і зовсім не так. Але виглядає саме таким чином. Якщо в когось є інші думки, будь ласка, пишіть, ми опублікуємо і ваші.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *