Експерти з різних сфер медицини дали рекомендації пацієнтам, які перехворіли на COVID-19, під час прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна“.

“Перше, намагайтеся бути якнайбільше на свіжому повітрі, але за умови, що температура повітря не нижче -4 або -5. Друге, намагайтеся виконувати фізичні вправи, але переважно аеробного характеру”, – рекомендує керівник напряму реабілітації мережі медичних клінік “Адоніс” Вадим Керестей.

Окрім цього, він прокоментував популярну нині рекомендацію пацієнтам після COVID-19 “надувати кульки”.

“Надувати кульки категорично не можна. Тренування має бути спрямоване не на видих, а на вдих, щоб збільшити життєву ємність легень і задіяти якомога більше легеневої тканини для покращення газообміну”, – сказав Керестей.

У свою чергу завідувач кафедри нефрології Національного університету охорони здоров’я України (НУОЗУ) ім. Шупика Дмитро Іванов порекомендував пацієнтам після COVID-19 здати аналізи та провести основні діагностичні дослідження.

“Здайте аналіз крові, сечі, вимірюйте артеріальний тиск після COVID-19. Оцініть, чи потрібен вам лікар взагалі в цій ситуації, чи комфортно ви почуваєтеся, чи потрібна вам якась допомога”, – сказав він.

Зі свого боку доцент кафедри кардіохірургії НУОЗУ, лікар-кардіолог вищої категорії Наталія Ященко порекомендувала тим, хто переніс COVID-19 фізичні, дозовані навантаження, контроль артеріального тиску та харчової поведінки. Водночас вона наголосила, що приводом для своєчасної лікарської допомоги може бути гостре погіршення стану у вигляді підвищення або зниження артеріального тиску, підвищення або зниження частоти серцевих скорочень, прогресуючий біль у грудній клітці, який не знижується протягом кількох годин.

У свою чергу акушер-гінеколог вищої категорії Володимир Терехов звернув увагу, що “одною з ознак одужання для подружніх пар є бажання народити дитину”.

“Якщо подружня пара хоче реалізувати свій обов’язок і народити дитину, то це і є індикатор, який свідчить про їхнє одужання. Реалізовувати базову функцію або розмножуватися – дуже важливо цим важливо займатися після реабілітації”, – сказав Терехов.

Водночас психолог, психоаналітик Олена Буц рекомендує пацієнтам дієтологію: мінерали, вітаміни, коферменти – те, що, за її словами, підвищує імунітет та приносить щастя.

Читайте також: Юлія Тимошенко: Захист життя і здоров’я українців мають бути пріоритетом для влади (відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *