Митрополит Антоніій опублікував звернення до вірян і духовенства

Митрополит Антоніій опублікував звернення до вірян і духовенства
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

На сторінці Хмельницької єпархії у Фейсбуці опублікували звернення
Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія до духовенства, чернецтва та мирян Хмельницької єпархії УПЦ
у зв’язку із запровадженням в Україні карантинних заходів
через загрозу коронавірусу COVID-19.

У зверненні зазначено, що у зв’язку з карантином запроваджено заходи безпеки у храмах та монастирях Хмельницької єпархії УПЦ.

Текст звернення:

Насамперед, закликаю Вас з відповідальністю та розумінням поставитися до рекомендацій, рішень та заходів з боку Церкви, Держави, органів охорони здоров’я та місцевого самоврядування, які включають поради щодо більш ретельного дотримання правил особистої гігієни: частішого миття рук, тощо. Не будемо легковажними: ця нова хвороба є небезпечною, підступною та важко виліковною.
Будемо пам’ятати, що Господь закликає нас любити ближніх як самих себе. У даній ситуації це проявляється, у тому, щоб не наражати ближніх на небезпеку!
Закликаю обов’язково утриматися від відвідування Богослужінь та взагалі від перебування у людних місцях людей з ознаками інфекційного захворювання або поганим самопочуттям. У цій ситуації принцип «захворів – залишайся вдома» може врятувати здоров’я і життя Вам та багатьом оточуючим!
Звертаю увагу на вище сказане особливо людей похилого віку і батьків із малими дітьми: відчуваєте, що захворіли – залишайтеся дома, оскільки Ви перебувєте у зоні найбільшого ризику! Окрім коронавірусу, зараз поширені і інші вірусні захворювання, які можуть бути небезпечними для усіх нас, тож слід бути відповідальними!
Водночас нагадую, що хвороба важко лікується, коли вона задавнена, тому не займайтесь самолікуванням – одразу звертайтеся до лікаря!
Господь зцілює наші недуги, але у час епідемії безрозсудно і не потрібно спокушати Господа та мати безвідповідальну надію на Його милосердя! Тож, маючи надію на Бога у справі лікування, ми не маємо нехтувати засобами для того!
Наполегливо рекомендую у цей період усіх утримуватися від рукостискань і від будь-якої контактної форми особистих вітань та вияву пошани між членами Церкви, зокрема між священнослужителями і вірними та під час подання благословення.
Хоч у храмах скло на іконах прийнято протирати одеколоном, або іншими дезінфікуючими засобами, було б бажаним у період карантину утриматися від надмірного цілування ікон, святого Хреста, Євангелія, Чаші після Причастя та інших святих предметів. У даній ситуації достатнім виявом Вашого шанування святині може бути простий поклон перед нею.
Оскільки Міністерство охорони здоров’я, а також лист управління культури Хмельницької облдержадміністрації обмежує масові заходи на період карантину кількістю 200 чоловік, з метою уникнення розповсюдження вірусу, рекомендую у містах, монастирях та великих селах парафіянам відвідувати Богослужіння, а також приступати до Таїнств сповіді і Причастя на буднях – у середу, п’ятницю та в суботу, а також брати до уваги, що у нашому Свято-Покровському кафедральному соборі у Неділю служиться дві Літургії. Настоятелям храмів, які мають у штаті двох та більше священників, за наявності умов і необхідності, з метою зниження масовості під час Богослужінь, благословляю також впровадити служіння по Неділях і у святкові дні двох Божественних Літургій. Тривалість Богослужінь також має бути, по можливості, коротшою. Парафіян теж прошу, по можливості, триматися один від одного на певній відстані, щоб уникнути передаванню інфекції.
На період карантину благословляю тимчасово припинити заняття у Недільних школах!
З метою уникнення розповсюдження вірусу, рекомендую у храмах скасувати давання запивки після Св. Причастя, обмежившись просфорою.
Закликаю усіх у ці дні до посиленої молитви за недужих та здорових, а особливо за лікарів, які несуть жертовне служіння, ризикуючи життям та допомогаючи ближнім уздоровитися!

Читайте також: Рятувальники провели дезінфекцію Хмельницького речового ринку

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *