“Досьє Пандори” викликало серйозний резонанс у світі.

Світові ЗМІ звинуватили багатьох лідерів країн в укритті своїх активів і несплаті податків. Серед них значиться і український президент Володимир Зеленський.

Група розслідувачів з різних країн отримала доступ до тисяч документів. За їхньою інформацією, офшорні компанії Коломойського, які підозрюються у відмиванні грошей з Приватбанку, могли перерахувати офшорним фірмам Зеленського понад 40 млн. доларів. Розслідувачі допускають, що гроші йшли на нерухомість в Лондоні, а в компанії Зеленського проводили операції через іноземні рахунки, щоб уникати сплати податків в Україні.

Документально наводиться приклад, як принаймні один раз у 2012 році офшорною компанією Коломойського було перераховано понад 1 млн. доларів офшорній фірмі Зеленського і його друзів. Однак уточнюється, що перед виборами 2019 року Зеленський переписав 25% своєї частки в компанії на Сергія Шефіра. При цьому єдиним, хто відповідав за офшори “Кварталу 95” у фільмі “Слідства. Інфо”, є співзасновник компанії Борис Шефір – брат першого помічника Зеленського Сергія Шефіра. За його словами, нинішній глава СБУ Іван Баканов був фіндиректором і вибудовував фінансові схеми компанії.

На питання журналістки, чому “Квартал 95” реєстрував свій бізнес в офшорних зонах, Шефір-старший відповів, що український бізнес весь час знаходиться під загрозою приходу до влади бандитів. У той час було дуже важливо захистити свої інтереси, заявив Шефір. За його словами, він закрив вже 23 компанії і продовжує це робити.

Сам Зеленський не прокоментував інформаціію ні Guardian, ні “Слідство.Інфо”. А його прес-секретар Нікфоров сказав, що відповіді не буде.

Читайте також: Скільки вихідних буде в жовтні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *