Вибір імені для малюка одне із найвідповідальніших завдань для батьків. Адже, це те, що з дитиною буде завжди, так звана візитна карточка у світ та життя. Багато батьків обирають ім’я так, щоб воно було милозвучне з прізвищем та по батькові. Інші ж навпаки, вважають, що основне, аби ім’я просто подобалось їм, а у подальшому і малюкові. А інші ж дотримуються релігійних канонів і називають дитину на честь святих, в день яких народилася їхня кровинка.

Леонід та Наталя Крижанівські багатодітні батьки. Вони мама і тато 12 дітей, імена яких: Владислав, Богдан, Микола, Яна, Вероніка, Павло, Глорія, Давид, Домінік, Ілля, Йосип. Розповідають, обирали ім’я недовго, одразу знали як і кого назвуть.

«Старшого сина назвали Владом, тоді було так модно. Потім ми більше добирали імена на християнських засадах», – розповідає Леонід.

Хмельничанка Вікторія – мама двох донечок, імена для обох дітей обирала поки виношувала їх під серцем. Орієнтувалася, розповідає, на походження та значення імені.

«Молодшу звати Дануся, старшеньку Владуся. Дануся, тому що дана Богом, тому так вирішили назвати. У нас було декілька варіантів імен, тому ми швидко визначились», – додає Вікторія.

За даними місцевого ДРАЦСу, торік дівчаток найчастіше називали такими іменами як Софія, Анастасія, Анна, Дарина та Марія. Не обійшлося і без екзотики, хмельничани давали своїм дітлахам і такі імена: Амелі, Ілая, Лаура, Іббі, Маріанна, Росінка, Розаліна. Хлопчикам ж найчастіше давали імена: Андрій, Артем, Богдан, Владислав та Давид. З рідкісних: Алан, Ваней, Вільям, Ельдар, Наум, Натан. Бували і такі випадки, коли пара змінювала своє рішення під час реєстрації, розповідає Валентина Телеховська, головна спеціалістка відділу ДРАЦС у м. Хмельницький, у сюжеті ТРК «Місто».

«Був такий випадок, що батько прийшов з одним варіантом, але поки сидів чекав оформлення документа, вирішив змінити і підійшов і сказав, що ми хочемо вже не традиційне, а хочемо вже, виходячи із значення імені. Прийшов з варіантом Микола, а в результаті назвав Богодар», – розповідає Валерія Телеховська.

Було й таке, що батьки повертаються, аби змінити ім’я, або ж сам правопис імені.

«Наприклад, спершу хочуть записати Нікіта українським правописом, а не Микита, потім з часом стикаються з тим, що виникають проблеми з документами і переоформленням і повертаються, аби змінити», – зазначає Валерія Телеховська.

За даними місцевого ДРАЦСу, тут, у 2021 році було зареєстровано понад 2,5 тисячі новонароджених, більшість з них дівчатка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *