Молокозаводи з Хмельниччини знову впіймали на фальсифікаті. На цей раз неякісну продукцію виявили в київських школах і садочках

Про це повідомило головне управління Держпродспоживслужби у Києві, повідомляє ХМ-Інсайд.

Зокрема зазначається, що зразки молочних продуктів були відібрані в київських дитячих дошкільних закладах та школах під час заходів контролю упродовж 2020 року. З них 13% не відповідали встановленим вимогам та стандартам.

«За результатами лабораторних досліджень, є всі підстави вважати таку продукцію з молока та молокопродуктів фальсифікованою. Після експертних висновків у зразках молокопродуктів, отриманих у школах та садочках, встановлені невідповідності, а саме, за вмістом стеринів – тобто наявність рослинних олій», – йдеться у повідомленні відомства.

В «чорному» списку опинилися й два підприємства з Хмельниччини.

Так, у ЗНЗ «Київський спортивний ліцей інтернат» виявлено сумнівної якості  «Масло вершкове селянське 82,5%» (зазначений виробник ДП «Старокостянтинівський молочний завод»). Однак, як з’ясували згодом фахівці служби, це підприємство не випускає «Масло вершкове селянське 82,5%» на виробничих потужностях, а отже, продукція – сфальсифікована. Тому документи про можливу підробку передані до правоохоронних органів.

У постачальника готових страв ТОВ «ПОНТЕМ.УА» виявлено «Сир російський 50%» (виробник ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза»), який містить рослинну олію.

Вся продукція, за інформацією служби, була вилучена з обігу. Там наголошують, що частину підробок можна виявити органолептично – за смаком, запахом, зовнішнім виглядом, температурою застигання. Проте така можливість виникає у споживача вже після придбання товару.

Водночас, щоби довести факти фальсифікації молочної продукції з використанням рослинних олій, необхідно дослідити зразки продукції у лабораторіях за допомогою методу виявлення вмісту фітостеринів та холестерину.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*