На Хмельниччині – понад 60 смертей від хвороб органів дихання за перший квартал

На Хмельниччині – понад 60 смертей від хвороб органів дихання за перший квартал
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

За перші три місяці 2020 року на Хмельниччині від хвороб органів дихання померла 61 особа. Про це у відповіді на запит повідомила заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька. В обласному департаменті охороні здоров’я додатково роз’яснили: ця статистика не враховувала смертельні випадки через туберкульоз.

Оксана Ситницька

Згідно з позицією МОЗ, до хвороб органів дихання відносять переважно гострі респіраторні захворювання, включаючи пневмонії та бронхіти, а також бронхіальну астму та хронічну обструктивну хворобу легень.

У першому кварталі 2020 року найбільше людей від хвороб органів дихання померло у Хмельницькому – 17 осіб. Ще 9 краян загинули від цих недуг у Шепетівському та 6 у Славутському районах. Виявляється, збір інформації щодо віку померлих та наявності у них супутніх хронічних захворювань із зазначенням конкретних діагнозів нормативною базою МОЗ України не передбачений.

Протягом першого кварталу майже 5 з половиною тисяч жителів області захворіло на пневмонії. Це на понад 1300 випадків більше, ніж у відповідний період минулого року. Примітно, що найбільше випадків пневмоній цьогоріч зафіксували у лютому – 2003, а найменше у березні – 1628.

При цьому, за даними Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України, протягом січня й лютого в області понад 71 тисяча осіб захворіли на гострі респіраторні захворювання і ще понад тисяча – на грип. Інформацію за березень обласний лабораторний центр зможе надати після 15 квітня.

Тож, попри те, що ГРЗ можуть бути викликані багатьма видами вірусів та бактерій, в Україні донедавна за допомогою лабораторних аналізів окремо вираховували лише грип.

У відповіді на запит зазначено: у попередні роки у структурі пневмоній на Хмельниччині переважали бактеріальні. Інформація щодо збудників пневмоній за перший квартал 2020 року взагалі відсутня. Збір даних за кількістю пневмоній, що потребують госпіталізації, в області розпочато тільки з 13 березня 2020 року. Відтоді у стаціонарах області зареєстровано 178 таких пацієнтів.

Звертає на себе увагу й факт: донині в області збудника пневмонії визначали не за аналізами, а винятково за клінічною картиною перебігу хвороби та анамнезом захворювання. Хоча разом з тим в обласному департаменті охорони здоров’я відзначають:

“Міжнародна статистична класифікація хвороб визначає шифрування пневмоній по 30-ти причинам, серед них і ті випадки, коли причиною може бути вірусна природа. Кожен випадок захворювання до 2018 року реєструвався в обліковій формі №025-2/о” – талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів. Ця форма скасована наказом МОЗ України від 26 січня 2018 року, – йдеться у відповіді на запит.

Нагадаємо, на Хмельниччині наразі 16 підтверджених випадків інфікування COVID-19. З них жодного – летального.

Світлана Русіна

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *