На Хмельниччині підтверджено один випадок небезпечного коронавірусного штаму «Дельта».

Про це повідомляє ХМ-ІНСАЙД зі слів виконувача обов’язки генерального директора ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» Миколи Габрикевича.

За його словами, в однієї із пацієнток із Кам’янець-Подільського району виявлено коронавірусне захворювання мутованим штамом «Дельта», якого донедавна називали «індійським» через його походження.

Є підозра на ще один випадок «Дельти» в чоловіка, який нещодавно повернувся з Росії та наразі перебуває в лікарні під киснем. Поліція встановлює коло його можливих контактних осіб.

«Крім випадку «Дельти», маємо ще п’ять осіб із підтвердженим так званим британським штамом «Альфа». Ці випадки із тих 80-ти зразків біоматеріалу, які були відібрані ще у червні і направлені до столиці для дослідження», – сказав Микола Габрикевич.

Він зауважив, що «Дельта» – дуже підступний штам коронавірусу, оскільки  він має короткий інкубаційний період і дає важкі ускладнення. Враховуючи це, темпи його поширення можуть бути небезпечними.

Також додав, що наразі у лабораторії вже є можливість самостійно робити дослідження на виявлення цього штаму.

«У нас з’явилося необхідне обладнання для секвенування («розшифровки» – ред.) зразків біоматеріалів на виявлення таких  штамів. Відзавтра позитивні результати будемо досліджувати на тест-системі. Але після цього ще потрібно буде направляти їх для уточнення до Києва», – каже Микола Габрикевич.

Загалом, за інформацією Мністерства охорони здоров’я, у коронавірусу вже є більше 12 тисяч мутацій. За прогнозами МОЗ, ще місяць-два і в Украіні «Дельта» витіснить інші штами.

Читайте також: У Хмельницькому встановили ліхтарі «кораблики» 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *