Олександр Кізляр: “Я хмельничанин і мені не байдуже, як живе і розвивається рідне місто”

Олександр Кізляр: “Я хмельничанин і мені не байдуже, як живе і розвивається рідне місто”
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Розмова з кандидатом до Хмельницької міської ради, підприємцем Олександром Кізлярем відбулась іще до моменту висування його кандидатури до міської ради. Тим цікавіше послухати особисті думки про стан речей у нашому місті та його мотивацію знову зайнятись політикою і стати депутатом.

Біографічна довідка: Народився 4 квітня 1968 року у м. Хмельницький. Закінчив 15-ту школу та військове артилерійське училище, офіцер запасу. Одружений. Майстер спорту з фехтування. Підприємницькою діяльністю займається майже тридцять років. З 2002-го – засновник торгової марки «МРІЯ». Обирався депутатом Хмельницької міської ради 4-го, 5-го та 6-го скликань. З 2005-го року- член партії «Батьківщина». З 2000 року допомагає міській спілці інвалідів. Один із ініціаторів створення ГО “Мрія хмельничан”. Інвестує в промисловість Хмельницького, сприяючи збільшенню кількості робочих місць.

Олександре Олександровичу, як звичайна людина стає підприємцем, обирає бізнес справою свого життя? Як це сталося з вами — військовослужбовцем, офіцером радянської армії?

Моя особиста історія характерна для багатьох людей, особливо військових. Закінчив Хмельницьке артилерійське училище (ХВАКУ), служив у Групі радянських військ у тодішній Німецькій Демократичній Республіці. Коли розпався СРСР, перестала існувати й радянська армія. Військову частину, де я служив, перебазували на Урал, перейти до української армії можливості не було. Чесно кажучи, і не хотілося залишатися військовим у тих умовах. За характером я холерик, сидіти і чекати манни небесної — не в моїй натурі. Оскільки якогось особливого вибору для колишнього артилериста не було, пристав до пропозиції своїх братів, які робили перші кроки у підприємництві: ринок, торгівля… У Хмельницькому щодо цього відкривалися широкі можливості.

Тобто, певним чином вам пощастило — з ріднею?

З одного боку, так. Але це не була просто щаслива випадковість, все одно я обрав би саме цей шлях. Будучи спортсменом зі стажем, не звик пасти задніх, мав завжди прагнути до перемог. Це був, вважаю, природний вибір. У кожного він свій і залежить від характеру, освіти, професії, життєвих потреб. Зрештою, треба було дбати про сім’ю, у ті часи просто не було інших варіантів.

Олександр Олександрович, як Ви, як підприємець, як колишній депутат, просто як житель нашого міста оцінюєте теперішній стан Хмельницького?

Як і взагалі в житті – не буває все погано і все добре, так і в нашому місті. Звичайно, є багато позитивних змін, що стались останніми роками і відбуваються зараз. Усі бачать скільки всього нового в нашому місті будується. Років 10-15 тому ми і мріяти не могли, що в нашому місті буде будуватись спорткомплекс за сотні мільйонів гривень, а зараз, завдяки співпраці держави та місцевої влади, це стало реальністю. Позитивом є й те, що нарешті стає все реальнішим будівництво необхідного місту як повітря сміттєпереробного заводу. Негативу теж немало – гляньте, що відбувається зранку і ввечері на дорогах міста. І причина не лише в коронавірусі, така ситуація не була дивною і раніше. Місто росте, і це добре, але йому катастрофічно не вистачає шкіл і дитячих садочків. Особливо на Озерній, де темпи будівництва житла найвищі в місті. І я балотуюсь саме на окрузі, в який входять Озерна, частина Виставки, села Олешин та Іванківці. Оскільки вирішення проблем саме цього округу є тим викликом, який я готовий прийняти і відчуваю себе в силах змінити життя його мешканців на краще.

Олександр Кізляр – депутат Хмельницької міської ради 5-го скликання

Чим Ви, як депутат можете бути корисні нашому місту?

Я корінний хмельничанин, отож мені не байдуже, як живе і розвивається рідне місто. Завжди був людиною активною в суспільному житті, маю власну громадянську позицію, яка визріла з роками. Це одна з природних причин, щоб впливати на процеси в життєдіяльності міста. Інша — пов’язана з бізнесом: як людина самодостатня можу не лише щось порадити, а й реально допомогти людям. Повірте, це не якась поза, це життєва позиція.

Олександр Кізляр з колективом піццерії “Мрія”

Як Ви оціните роботу попередньої міської ради, міського голови?

Звичайно слід не забувати, що це перша міська рада, яка діяла уже за умов децентралізації. У неї було більше навіть, мабуть, не грошей, а повноважень. Більше самостійності в прийнятті рішень. І з цим, на мою думку, рада справилась задовільно. З хорошого відмічу те, як міський голова зміг налагодити роботу всередині ради. За всю каденцію були відсутні помітні конфлікти між депутатами чи політичними силами на місцях. Рішення, що приймались на комісіях, практично завжди позитивно голосувались і на засіданнях ради. Але є в цьому і “підводні камені”. Не хочеться, щоб наша рада стала схожа на російський парламент, про який один їхній чиновник сказав, що це не місце для дискусій. Все ж таки дискусії необхідні. І інша думка теж необхідна. Влада, як відомо розбещує, а абсолютна влада розбещує абсолютно. І щоб цього не сталось, в міській раді потрібна система противаг. Скажу простіше – рішення приймають депутати, вони ж готують проекти, подають на розгляд свої ініціативи, роблять багато “чорнової” роботи. А суспільство бачить лише міського голову, який відкриває збудовані об’єкти чи розказує про досягнення, таким чином ніби присвоюючи собі працю багатьох людей. Мені це здається не зовсім справедливим.

Відвідини Хмельницької школи-інтернату №2

Чому “Батьківщина”? Чим саме приваблює Вас ця політична сила?

ВО “Батьківщина” – найстаріша із партій, що зараз перебувають в лідерах симпатій українців. І весь час свого існування вона тримається на цих позиціях. Це, можливо, єдина справжня в розумінні визначення цього слова, партія в Україні. Вона має осередки своїх прихильників в найменших селах, найрозгалудженішу мережу партійних організацій, строгу структуру, де все відбувається згідно з внутрішніми правилами. Не забувайте також, що в успіхах теперішньої міської ради немалу роль зіграла фракція “Батьківщини”, до речі найбільша в раді. Зараз ми ідемо на місцеві вибори із оновленою командою, в якій багато молодих облич, багато жінок, людей, що щиро бажають зробити наше місто кращим. Надіюсь, що спільними зусиллями нам це вдасться і приводів гордитися Хмельницьким у його жителів буде ще більше!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *