В угіддях державного лісового фонду полювання на копитних тварин та хутрових звірів розпочнеться 16 листопада – на два тижні пізніше його офіційного старту.

– Перенесення відкриття сезону викликане тим, що через аномально теплу для цієї пори року погоду люди масово відправляються в ліс по гриби, на відпочинок. Тож, зважаючи на цей фактор, а також на необхідність дотримання правил техніки безпеки при проведенні полювання, Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства рекомендувало не проводити полювання на території лісових мисливських угідь, наданих у користування держлісгоспам, до встановлення належних умов для цього. Адже, відповідно до діючого законодавства, саме користувач мисливських угідь несе відповідальність за безпеку й додержання встановлених правил та норм здійснення полювання, – коментує особливості цьогорічного сезону полювання мисливствознавець Шепетівського району Вадим Ситарук.

Тому згідно з наказом по ДП «Шепетівський лісгосп» «Про перенесення строків полювання» сезон добування мисливцями парнокопитних та хутрових звірів в угіддях державного лісового фонду стартуватиме, як уже зазначалося, 16 листопада.

Встановлено наступні строки полювання на хутрових та парнокопитних тварин. Так, в мисливських угіддях держлісгоспу колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин триватиме з 16 листопада до 29 грудня 2019 року включно, а на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, – до 26 січня 2020 року включно.Щодо індивідуального полювання на копитних, то на самця козулі, самця і самок кабана та молодняк зазначених видів воно триватиме до 31 грудня 2019 року.

На зайця-русака, лисицю, єнотоподібного собаку, а також на бобра – до 26 січня 2020 року включно.

Цим же наказом встановлено, що днями полювання є: на копитних при індивідуальному полюванні – усі дні тижня, а при колективному та облавному полюванні – субота та неділя; на хутрових – субота та неділя. Обмежень для відстрілу вовків, лисиць та єнотоподібних собак  немає, а от зайця за відстрільною карткою кожен мисливець може добути не більше одного на день. У держлісгоспі є в наявності ліцензії на козулю та кабана.

– Шановні мисливці, не забудьте і про відповідні документи. Вирушаючи на полювання треба мати при собі державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на відстріл тварин (ліцензія або відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї, при наявності мисливської собаки – паспорт на мисливську собаку, – зауважує мисливствознавець Вадим Ситарук. – Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

ДП «Шепетівське лісове господарство» попереджає мисливців про недопущення порушень встановлених правил полювання. До порушників застосовуватимуться відповідні заходи впливу, визначені чинним законодавством України.

Впродовж сезону полювання в мисливських угіддях діятимуть рейдові бригади по здійсненню контролю за дотриманням мисливцями правил полювання. До речі, з початку відкриття сезону на пернатих (3 серпня 2019 року) працівниками єгерської служби, державної лісової охорони та груп оперативного реагування у мисливських угіддях області ведеться посилена охорона. Цього року загалом уже складено вісім протоколів про адміністративні правопорушення, зокрема шість щодо порушень правил полювання, а два – передані до суду за фактами незаконного відстрілу дичини.

Не зайве й нагадати несумлінним мисливцям, що суттєво підвищено розміри відшкодування збитків, завданих мисливському господарству. Зокрема, незаконне полювання на зайця-русака обійдеться мінімум у 8 тисяч гривень, на козулю – 32 тисячі, кабана – 40 тисяч гривень. Додатково буде нараховано штраф за незаконне полювання до 1020 гривень.

Варто пам’ятати й про небезпеку мисливської зброї. Відповідальність за її технічний стан несе її власник. Умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею і сувора дисципліна всіх мисливців під час полювання. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю, а також у нетверезому стані.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *