Озеро на Озерній забруднили стоки з сміттєзвалища. “Спецкомунтрансу” виписали 50 мільйонів нанесених збитків

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області було проведено перевірку ХКП «Спецкомунтранс» у відповідь на звернення жителя міста Хмельницького щодо факту забруднення водойми в мікрорайоні Озерна, повідомляє ХМ-Інсайд.

Ще в лютому цього року встановлено, що комунальне підприємство неналежно здійснює заходи  щодо попередження забруднення поверхневих вод під час експлуатації полігону твердих побутових відходів.

«З третього фільтраційного земляного  басейну, у вигляді поверхневого стоку, по рельєфу, виявлено факт потрапляння  фільтрату у струмок без назви (ліва притока річки Південний Буг), який протікає в Хмельницькому (мікрорайони Отрадне, Дивокрай) та впадає у ставок (мікрорайон Озерна), що в свою чергу  призвело до забруднення поверхневих вод  водних об’єктів», – зазначили в Держекоінспекції.


Крім того, торік у березні інспекція також встановила факт витікання стічних вод (фільтрату) за межі полігону та стік його по рельєфу.

«За результатами проведених інструментально-лабораторних досліджень було виявлено значне перевищення хімічного споживання кисню, завислих речовин, хлорид-іонів. Також, у відібраних пробах води виявлені важкі метали – мідь, цинк, нікель, свинець, марганець та хром, що беззаперечно свідчить про забруднення водойми», – йдеться в повідомленні ДЕІ.

Розмір збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення поверхневих вод  фільтратом полігону твердих побутових відходів в місті Хмельницький, що експлуатується ХКП «Спецкомунтранс», становить 54 мільйони 607 тисяч 679 гривень.

Матеріали за цим фактом направлені до ГУ Національної поліції в Хмельницькій області для притягнення винних осіб до відповідальності.

Random Posts

One thought on “Озеро на Озерній забруднили стоки з сміттєзвалища. “Спецкомунтрансу” виписали 50 мільйонів нанесених збитків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*