У п’ятницю, 10 вересня, Верховна Рада схвалила законопроєкт 3427, який передбачає внесення змін до закону “Про рекламу” задля протидії дискримінації за ознакою статі.

Законопроєкт прямо забороняє вміщувати твердження та зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою, про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини; принижувати гідність людини за ознакою статі; демонструвати насильство за ознакою статі; містити зображення тіла людини чи його частини виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача, а також натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

У цей же день у Хмельницькому про баланс контенту та його гендерну чутливість у місцевих медіа говорили під час зустрічі журналісток та журналістів області.

Зустріч пройшла у форматі медіа-кав’ярні, до якої приєднались представники ЗМІ обласного центру та територіальних громад.

На запрошення керівника Хмельницького пресклубу Павла Хорошенюка, участь у заході взяла колега з Волині Богдана Стельмах. За її словами, сучасне українське суспільство більш орієнтоване на чоловіків, а жінки часто зазнають множинної дискримінації (одночасно за статтю, віком, соціальною групою, статусом та ін.), пише “Поділля News“.

Щорічні моніторинги місцевих видань Хмельницької області демонструють ріст гендерної чутливості ЗМІ, – констатує координаторка Волинського пресклубу Богдана Стельмах та додає, що потрібно дотримуватись гендерного балансу у написанні матеріалів про чоловіків та жінок, а також не забувати про використання фемінітивів.

На думку голови громадської організації “Тепло рідних сердець” Лесі Стебло за останні роки жінки стали більш видимими і це саме завдяки політиці засобів масової інформації.

З початком російсько-української війни боротьба з гендерними стереотипами посилилась. Жінки пішли у військо та правоохоронні органи, стали волонтерками, активно беруть участь у політичному житті на рівні з чоловіками. Збільшилась кількість публікацій про складні життєві обставини, які змогли подолати жінки. Це змінює сам погляд на жінку, – підкреслює у своєму виступі пані Леся.

Безперечно, світ стає більш демократичним та цивілізованим. У розвинених країнах сексизм – неприпустиме явище, яке карається законом. На цьому наголошує науковиця та політикиня Інна Ящук. У приклад жінка наводить протидію будь-якій дискримінації у Сполучених Штатах Америки та розповідає про важкий життєвий шлях відомої телеведучої Опри Вінфрі. Найбільш знана у світі журналістка, яка публічно заявила про насильство, вчинене відносно неї, не здалась та досягнула успіху.

Опра Вінфрі – приклад того, що потрібно пройти певний шлях, не зважаючи на перешкоди, – резюмує Інна Ящук.

“Чоловік-“гаманець”, для нього ганебно працювати у дитячому садочку, обслуговуюча праця – жіноча, місце жінки – на кухні” – такі стереотипні “закиди” можна часто почути у приватних розмовах.

Але заняття та професії не бувають “чоловічими” або “жіночими”. Учасники та учасниці зустрічі погодились, що у сучасному медіапросторі стереотипні гендерні рамки необхідно ламати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *