Підстав для  ліквідації Ліщанського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю немає. Такого висновку дійшли  депутати  двох  фракцій Хмельницької обласної ради,  – ВО «Батьківщина» та ПП  «За конкретні справи», –  особисто  відвідавши соціальний заклад.

Будинок-інтернат  розрахований на постійне перебування  чотирьох десятків осіб, нині там знаходиться  31  старенька людина та громадяни з інвалідністю. Незважаючи на  потребу у розміщенні саме у цьому закладі, направлення   туди відповідними службами тривалий не видавалося. Місяць тому  виконуючу обов’язки  директора закладу  Тетяну Безкоровайну неофіційно повідомили, що «нерентабельний» інтернат планується закрити.

«Ситуація по Ліщанах загострювалася штучно», – зробила висновок  депутатка облради Світлана Павлишина, котра ретельно проаналізувала стан справ закладу і зауважила: «А куди подітися  самотнім людям похилого віку? Адже Ліщанський інтернат залишився  єдиний на кілька громад північного регіону області, а найближчий – у Полонному!»

«У навколишніх селах багато людей, які потребують перебування у закладі», – додає  староста Ліщанського старостинського округу  Олег Москалюк.

Проти закриття  і  голова Сахновецької ОТГ Олександр Шрейдер, котрий слушно зауважив, що крім іншого із закриттям закладу втрачається майже три десятки робочих місць – саме стільки людей працюють в інтернаті.

Але найголовніше – прохання  самотніх людей  похилого віку та інвалідів, котрі у скрутних життєвих  обставинах знайшли в інтернаті другу домівку. Делегації  із числа  обранців області вони  у подробицях розповіли про своє тамтешнє життя – про  затишок і добрі умови проживання,  смачне харчування, доброзичливе ставлення персоналу.

«Скільки того життя лишилося, щоб обживатися невідомо де на новому місці? Ми вже тут всі як одна родина,» – зазначали вони.

Тим часом питання про  ліквідацію Ліщанського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю вже винесено у порядок денний  сьомої сесії  Хмельницької обласної ради.  І до нього  –  пояснювальна записка,  в якій  до  гривні вказано скільки зекономить обласний бюджет, закривши черговий  соціальний заклад.  

«Наша позиція чітка і однозначна: Ліщанський будинок-інтернат  повинен  продовжити функціонування. Якими б  скрутними не були часи, проте  економити на  соціальній сфері, медицині та освіті – це, як мінімум, аморально», – наголосив депутат Хмельницької обласної ради, керівник фракції ВО «Батьківщина»  Сергій  Яковлев. 

Спільно з депутатами, які побували у Ліщанському інтернаті,  він закликає  колег по обласній раді також уважно  вивчити питання та  не підтримувати  рішення щодо ліквідації закладу.    

Читайте також: Юлія Тимошенко змушує владу звертати увагу на проблеми людей, – експерт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *