Половина українців не проти надзвичайного стану, більшість за комендантську годину

Половина українців не проти надзвичайного стану, більшість за комендантську годину
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Майже половина опитаних українців підтримали б запровадження надзвичайного стану у зв’язку з епідемією коронавірусу, ще більше громадян не заперечували б проти запровадження комендантської години.

Джерело: опитування соціологічної групи “Рейтинг” та Українська правда

Деталі: Згідно з опитуванням, думки респондентів про можливе запровадження надзвичайного стану в Україні розділилися: 49% – підтримали б таку ініціативу, 43% – ні.

При цьому, 83% підтримують можливу заборону на проведення масових заходів, страйків, мітингів в умовах надзвичайного стану в країні.

71% – не заперечують проти можливого обмеження в’їзду і виїзду в окремі міста і області.

65% – не проти можливого обмеження руху транспортних засобів та їх огляду.

58% – не заперечували б проти можливого оголошення комендантської години в містах.

 

У той же час, щодо права держави примусово вилучати майно у юридичних і фізичних осіб в умовах надзвичайного стану абсолютна більшість (80%) висловилися проти. Цей захід підтримує тільки 14% опитаних.

Кожен третій у країні не хотів аби українців з іноземних держав повертали після закриття кордонів у зв’язку із поширенням коронавірусу у світі.

Дослівно: “34% вважають, що влада повинна повертати усіх громадян додому після закриття кордону, 24% вважають, що потрібно повертати, але вибірково. 34% взагалі вважають, що взагалі не потрібно нікого повертати після закриття кордону”.

 

Деталі: При цьому 53% опитаних переконані, що влада, подаючи інформацію про поширення коронавірусу, применшує ситуацію. 21% вважає, що ця інформація об’єктивна, 11% переконані, що в цій інформації є перебільшення.

Опитування проводилося у дві хвилі: I хвиля: 25-27 березня, ІІ хвиля: 28-30 березня серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу методом телефонного інтерв’ю. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибіркова сукупність: I хвиля 1000 респондентів (25-27 березня 2020 р.), ІІ хвиля 1000 респондентів (28-30 березня 2020 р.).

Помилка репрезентативності не більше 4%.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *