Про особливості “червоної” зони на Хмельниччині. Що можна, що ні. Роз’яснення від Володимира Гончарука

Ще раз про “червону” зону у Хмельницькому.

12 жовтня КМУ прийняв зміни до Постанови №641, якими встановив більш жорсткі вимоги до зонування. Якщо раніше для потрапляння у червону зону потрібно було перевищувати у 5 разів середньоукраїнський показник підтвердження випадків, то тепер лише у 2 (320 осіб на 100 тис. населення за 14 днів).

Тепер трішки детальніше.

Зростання кількості захворювання у Хмельницькому та області загалом трапилось не лише через реальне зростання кількості підтверджених випадків, а й через скорочення тривалості обробки результатів Обласним Лабораторним центром (з 8 до 1-2 днів) завдяки передачі значної кількості зразків в лабораторії за межі області. Як результат у статистиці за останні 14 днів фактично результати зразків за останні 21 день.

15 жовтня на засідання Державної комісії з ТЕБ та НС Хмельницькій була встановлена “червона” зона, але завдяки активній позиції міського голови Oleksandr Symchyshyn та голови ОДА Dmytro Gabinet Хмельницькому було зроблено виключення – обмеження застосовуються лише частково за умови дотримання субєктами господарювання санітарно-епідеміологічних вимог.

Отож з понеділка діятимуть наступні обмеження: – приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури (кінотеатри, театри тощо),- відвідування соціальних або реабілітаційних установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги (геріатричні пансіонати, реабілітаційні центри тощо)- робота розважальних закладів та закладів громадського харчування після 20.00- посадка-висадка пасажирів на залізничних вокзалах.

Протягом останніх 3-4 днів у місті відсутні сплески з кількості підтверджених випадків – виявлення в межах середньообласного показника.

Кількість госпіталізацій за останні 14 днів стабілізувалась та навіть зменшалась відносно піку що трапився 28-29 вересня. Ситуація залишається важкою, але не критичною.

Залишається проблемною ситуація з фінансуванням Хмельницької інфекційної лікарні (ХІЛ) та Хмельницької міської лікарні (ХМЛ) в рамках пакету з Національною службою здоровя України з боротьби з COVID-19. Лише тиждень тому ХІЛ отримав фінансування за серпень (!), жоден з закладів не отримав фінансування за вересень, що ускладнює оплату надбавки лікарям та придбання ліків.

Протягом тижня додатково придбано 20 концентраторів кисню за кошти місцевого бюджету та БФ “Волонтери Поділля”.

Для формування групового імунітету потрібно, щоб перехворіло не менше 70% мешканців. Тому поширення хвороби є нормальним явищем враховуючи необмежене пересування в середині країни, проте завданням кожного є дотримання встановлених рекомендацій, що б дозволило зменшити пікові навантаження на медичну систему. Особливо, враховуючи, зростання сезонності захворюваності на ГРВІ та грип.

Суб’єктам господарювання потрібно дотримуватись санітарно-епідеміологічних вимог. Не ігноруйте. Для контролю з понеділка будуть масово працювати мобільні групи. Це значно краще ніж повне припинення роботи.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*