П’ять років після злочину: правоохоронці досі шукають вбивць нетішинської журналістки Ольги Мороз

П’ять років після злочину: правоохоронці досі шукають вбивць нетішинської журналістки Ольги Мороз
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Цьогоріч минає п’ять років відтоді, як убили головну редакторку газети “Нетішинський вісник” Ольгу Мороз. 15 березня 2015 року 44-річну журналістку у її квартирі знайшла старша сестра Ганна Мороз. За висновками судмедекспертів, смерть наступила від удару тупим предметом по голові. Як зазначила родичка загиблої, у Ольги також були порізані пальці. З помешкання зникли робочий ноутбук, два телефони, ключі та золоті прикраси.

Одразу після вбивства правоохоронці заявляли про можливість швидкого розкриття злочину. Проте і нині ймовірні винуватці не знайдені, підозру нікому не оголошено. Як і раніше, поліція розглядає три версії вбивства.

“У ході досудового розслідування на даний час відпрацьовуються наступні версії вчинення вбивства: на ґрунті особистих неприязних відносин, особою з числа знайомих потерпілої; вбивство з корисливих мотивів з метою заволодіння грошовими коштами та особистими речами потерпілої; злочин у зв’язку з професійною діяльністю потерпілої. На даний час особа у чиненні даного кримінального правопорушення встановлюється”, – повідомив старший слідчий слідчого відділу слідчого управління ГУ Нацполіції в Хмельницькій області Микола Броніч у відповіді на запит.

Все ще чекає, коли знайдуть винних у резонансному злочині, сестра загиблої журналістки Ганна Мороз. За словами жінки, одразу після вбивства правоохоронці підозрювали місцеву жительку та ще декількох її знайомих. Проте зазначених осіб так і не затримали. Версію ж вбивства з корисливих мотивів Ганна Мороз вважає сумнівною:

“Гроші навіть не шукали. Хоча знайти їх було не складно, і для цього було достатньо часу. Забрали робочий ноутбук, на якому Оля писала статті, телефони і ключі від квартири, – пригадує Ганна Мороз. – А сережки, ланцюжок і хрестик викрали, швидше за все, щоб відволікти увагу від справжнього мотиву. Потім поліція шукала ці речі, роблячи запити навіть закордон: у Молдову та Польщу. Я вважаю: сестру вбили через професійну діяльність, через те, що вона писала у статтях”.

Водночас версію про зв’язок вбивства з матеріалом про вирубку лісу поблизу Нетішина, який нібито готувала Ольга Мороз напередодні смерті, сестра загиблої спростовує, називаючи це фантазуванням та фікцією.

Востаннє зі славутським слідчим Ганна Мороз бачилася восени 2019 року. Про зустріч жінка попросила сама.

“Кажу: покажіть мені хоч якісь протоколи. Відповідь: матеріали у Хмельницькому. Тому я так нічого і не побачила, – розповідає Ганна. – Спочатку розкриття називали справою честі. Зараз честь, мабуть, уже закінчилася. Хоча слідчий зазначив: у вбивства нема строку давності, і справа не закривається. Мені б хотілося запитати у вбивць: що ж Оля вам такого зробила, що потрібно було її позбавляти життя?”

За інформацією слідчого Миколи Броніча, на даний час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває. Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснює прокуратура Хмельницької області. Наразі проведено понад 700 допитів осіб у якості свідків.

Світлана Русіна

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *