Регіональний форум: Стале аграрне виробництво

12 грудня у м. Хмельницькому відбулася важлива для аграрної галузі регіону подія – форум «Стале аграрне виробництво». Форум організовано Центром інформаційної підтримки у м. Хмельницькому, заснованим на базі ГО «Громадський рух «Нова економічна політика», у рамках ініціативи ЄС #Eu4Business за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.

Упродовж 1 дня учасники ознайомилися із перспективними ринками збуту в Європі та інших частинах світу, вивчили аналітику щодо розвитку сталого аграрного господарства та ознайомилися із 15-ма доповідями від 15-ти професіоналів практиків сільськогосподарської галузі.  

Захід є унікальним в масштабах України, оскільки торкнувся проблеми сталого аграрного виробництва. Соціальні, екологічні та економічні зміни зумовлюють ряд проблем в аграрній галузі, серед яких низькі закупівельні ціни на основні культури, зміна вектору експортної політики України, зміни клімату, трудова міграція, збільшення витрат на виробництво одиниці продукції. Спираючись на європейський досвід, ми стверджуємо, що вирішити вищезазначені проблеми допоможе впровадження принципів сталого аграрного виробництва.

Як зазначили під час форуму, перед виробниками-аграріями у 2020 році очікувано постане ряд проблем:

  • коливання ціни на зернові та олійні культури,
  • зміна вектору експортної політики України,
  • різка зміна клімату,
  • збільшення трудової міграції,
  • збільшення витрат на виробництво,
  • висока конкуренція на світовому ринку,
  • екологічне забруднення ґрунту, води, повітря.

Саме тому форум мав на меті продемонструвати ефективність сталого аграрного виробництва у подоланні вищеокреслених проблем сільськогосподарської галузі.

Учасникам пропонували більше дізнатися про Digital-рішення для максимальної ефективності агробізнесу, стале виробництво як  майбутнє агросектору, кооперацію як можливість зростання і великих компаній, і сімейних господарств, сприяння розвитку виробництва та здійснення експорту не ГМО сої між Україною та країнами ЄС, відповідальне та безпечне поводження з засобами захисту рослин як елемент системи сталого землекористування, гранти для агробізнесу, лікарські трави як спосіб отримання прибутку, ефективне горіхове господарство тощо.

Участь у форумі взяло близько 80 осіб із Хмельниччини та інших регіонів України.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*