12 грудня у м. Хмельницькому відбудеться важлива для аграрної галузі регіону подія – форум «Стале аграрне виробництво». Форум організовано Центром інформаційної підтримки у м. Хмельницькому, заснованим на базі ГО «Громадський рух «Нова економічна політика», у рамках ініціативи ЄС #Eu4Business за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку.
Форум триватиме 1 день.


Захід є унікальним в масштабах України, оскільки торкається проблеми сталого аграрного виробництва. Соціальні, екологічні та економічні зміни зумовлюють ряд проблем в аграрній галузі, серед яких низькі закупівельні ціни на основні культури, зміна вектору експортної політики України, зміни клімату, трудова міграція, збільшення витрат на виробництво одиниці продукції. Спираючись на європейський досвід, ми стверджуємо, що вирішити вищезазначені проблеми допоможе впровадження принципів сталого аграрного виробництва.
Перед виробниками-аграріями постає ряд проблем:
⦁ коливання ціни на зернові та олійні культури,
⦁ зміна вектору експортної політики України,
⦁ різка зміна клімату,
⦁ збільшення трудової міграції,
⦁ збільшення витрат на виробництво,
⦁ висока конкуренція на світовому ринку,
⦁ екологічне забруднення ґрунту, води, повітря.
Мета форуму – продемонструвати ефективність сталого аграрного виробництва у подоланні вищеокреслених проблем сільськогосподарської галузі.

Учасникам пропонується: 

  1. дізнатися, як зменшити витрати та покращити екологічну безпечність виробництва, в т.ч. і під час використання пестицидів та азотних добрив
  2. вивчити успішні кейси впровадження кооперативних принципів для покращення прибутковості підприємства
  3. здійснити огляд нових ринків збуту, інвестиційних, грантових, технологічних можливостей
  4. підготуватися до кліматичних змін та дізнатися, як зменшити їх вплив на агровиробництво
  5. навчитися вирощувати, зберігати і переробляти продукцію з врахуванням принципів її безпечності та простежуваності
  6. зустрітися із експертами нових ринків: Євросоюзу, Китаю, Польщі, Арабських країн
  7. дізнатися про нові фінансові можливості для фермерів.

Детально розкриють теми спікери заходу:


Сичевський Сергій – менеджер з розвитку бізнесу в ТОВ Байєр, має 5-тирічний досвід роботи у спільному проекті компанії Байєр та Міжнародної Фінансової Корпорації «Сприяння сталому розвитку малого та середнього агробізнесу в Україні»
Просоленко Оксана – регіональний директор Асоціації “Дунайська соя в Україні”, бере участь в проведенні IPO на Лондонській фондовій біржі, супроводі виходу на європейський ринок, сертифікації української кукурудзи для здійснення поставок на ринок КНР
Березюк Олександр – дорадник ТзОВ “Укрмілкінвест”, що є засновником кластеру “Натуральне молоко” та має намір реалізувати успішний досвід створення сімейних ферм із залученням власних коштів та коштів канадського уряду.


Биков Микола – дорадник з агрономії, консультант з агротехнологій та органічного виробництва Асоціації Дунайська соя, веде дослідницьку діяльність в аграрній сфері. Фахівець з сертифікації та впровадження органічного виробництва.


Панчук Микола – керівник напрямку Digital компанії «Yara Україна», компанії, що більше 20 років займається цифровими рішеннями та створює супутні продукти, має на меті покращити ефективність добрив, їх застосування та вплив на рослини
Попадюк Богдан – економіст, проектний менеджер, помічник з питань розвитку бізнесу Центру інформаційної підтримки бізнесу у м. Хмельницькому
Анна Гаврилюк – кандидат економічних наук, керівник інформаційно-аналітичного центру Агенції сталого розвитку АСТАР.

Вартість участі в Форумі – 200 грн. Реєстрація – ТУТ

Сайт Форуму http://agro.nep.km.ua/

Координатор: Ірина Руда
тел. +380 97 935 50 98

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *