Щоосені паломники їдуть до Умані та Меджибожа, щоб відсвяткувати Рош га-Шана (Новий рік).

Цього року масове святкування іудейського нового року припадає на 6-8 вересня. Кілька тисяч хасидських паломників уже прибули до Умані заздалегідь, оскільки минулого року через посилені протиепідемічні заходи потрапити на святкування змогли не всі охочі.

Хасиди намагаються святкувати Новий рік на могилі свого духовного лідера рабі Нахмана. Він народився в місті Меджибожі (нині – Хмельницька область) у 1772 році (5532 від створення світу за єврейським календарем). Потім вів кочовий спосіб життя, бував у різних містечках України, переважно у Медведівці та Златополі, а останні вісім років життя провів у Браславі (нині – Білорусь). У 1808 році Нахман захворів на туберкульоз, оселився в Умані, де й був похований у 1810 році. Відтоді це місто стало центром поклоніння хасидів, куди вони з’їжджаються з усього світу кожного єврейського Нового року.

Державна прикордонна служба України очікує прибуття понад 20 тис. вірян для святкування юдейського нового року Рош Гашана, повідомляє прес-служба відомства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *