Шахраї видурюють банківські дані людей пропонуючи “державну допомогу”

Шахраї видурюють банківські дані людей пропонуючи “державну допомогу”
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Карантин та поширення #коронавірус, як і інші випробування, добре демонструють, хто чого вартий. Одні люди – допомагають оточуючим, інші – намагаються їх ошукати, повідомляє Національний банк України.

На жаль, навіть зараз шахраї не залишають спроб ошукати українців. Вони масово розсилають смс повідомлення від імені банків із пропозицією отримати нібито «державну допомогу». Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної картки, термін її дії та іншу інформацію.

Зміст таких повідомлень може дещо різнитися, проте їх мета однакова – отримання персональних відомостей про громадян та їхні платіжні картки.

Національний банк застерігає:

не відповідайте на такі повідомлення;

не телефонуйте за вказаними номерами;

не переходьте за посиланнями, що містяться в таких повідомленнях;

не розголошуйте та не пересилайте нікому в жодному разі свої персональні дані, термін дії платіжної картки та код безпеки CVC (три цифри на звороті картки).

Пам’ятайте! Працівники банків не мають права та повноважень запитувати ваші персональні дані, ПІН-коди до платіжних карток, динамічні коди підтверджень платежів та будь-яку іншу інформацію стосовно ваших рахунків.

У разі нарахування будь-яких пенсійних, соціальних чи інших державних виплат (зокрема одноразової допомоги в розмірі 1000 грн) банки не телефонують клієнтам, не пишуть смс повідомлень, не запитують номер платіжної картки, термін її дії та інші персональні дані.

Будьте пильними, уважними та обережними!
Контролюйте рух власних коштів та залишки на своїх рахунках.

Розкажіть про це своїм рідним, близьким та знайомим.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *