Що думають священики Хмельниччини про будівництво колумбарію на Шаровечці

Фото: Суспільне

Будівництво першої секції колумбарію на Шаровечківському кладовищі завершать до початку літа.

Вартість усіх будівельних робіт разом з проєктно-кошторисною документацією складає 640 тисяч гривень. Будують колумбарій за кошти підприємства, – пише Суспільне за словами начальника спеціалізованого комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба» Сергія Бортника.

Нагадаємо, будують колумбарій на Шаровечківському кладовищі. Зараз тут тривають роботи із зведення першої черги.

«Восени, коли ще було можливо, ми провели земельно-бетонні роботи, викопали котлован, залили фундамент та подушку під колумбарій. З настанням весни та теплої погоди продовжили будівництво. Зараз працівники мурують стіни колумбарію. Перша секція колумбарію буде з облицювальної цегли з чорними швами. На самих нішах будуть гранітні дощечки», – розповідає Сергій Бортник.

За його словами, усього в колумбарії буде 156 ніш, у яких зберігатиметься прах померлих.

«В майбутньому ми плануємо звести ще дві секції, але коли вони будуть будуватись, поки точно не можу сказати. Підприємство будує колумбарій за власні кошти, тому треба, щоб окупилося спочатку будівництво першої черги», – каже посадовець.

Фото: Суспільне

Поки ціни за поховання у колумбарії Сергій Бортник не називає – чекає завершення будівництва

«Охочі похоронити прах своїх рідних у колімбарії є, щоднятелефонують, як на підприємство, так і на самому кладовищі підходять до працівників, запитують, коли можна вже буде придбати нішу в колумбарії. Але наразі, поки не завершиться будівництво, ми про ціну не можемо розмовляти», – коментує Сергій Бортник.

За його словами, ритуальна служба забезпечить кремацію померлих, якщо родичі висловлять таке бажання.

«Унашому місті крематорію не має. В Україні вони є в Харкові, Києві, Одесі та Дніпрі. Вся Західна Україна возить на кремацію до Києва. Наші автомобілі також неодноразово вже возили померлих на кремацію. Раніше урну з прахом у Хмельницькому закопували в землю на кладовищі», – розповідає начальник ритульної служби.

З його слів, ціна кремації в Києві складає 700 гривень, перевезення тіла – 10 гривень за кілометр.

Сергій Бортник припускає, що колумбарії незабаром стануть досить популярними у містах, зокрема і в Хмельницькому.

«Ви ж бачите, як збільшуються кладовища навколо міста, вони щороку стають дедалі більшими. Якщо й надалі усе ітиме такими темпами, то наше місто дуже скоро буде оточене одними кладовищами. Тому треба щось думати, використовувати якісь інші підходи до поховання», – припускає посадовець.

Не ставляться негативно до кремації у греко-католицькій церкві. Про це Суспільному сказав канцлер Кам’янець-Подільської єпархії, отець Максим.

“Якщо вона відбувається не всупереч волі померлого, не для того, аби здійснити різні сектантські обряди, вона може відбуватися. Тому що вона не зачіпає душі померлого”, – каже він.

У Православній церкві України не заперечують кремацію, але не заохочують її проводити, каже архімандрит Даниїл Тарнавський.

“Церква Христова нам каже, що ми є земля і попіл, і в землю цю повернемся. Отже, враховуючи це, людина може бути віддана землі як попелом, так і тілом. Тому церква не засуджує такий спосіб поховання людини, як кремація та поховання в урні з попелом. Головне, щоб тіло або прах був відданий землі”, – пояснює речник Хмельницької єпархії ПЦУ, архімандрит Даниїл Тарнавський.

А от в ісламі кремація заборонена.

“Заборонено спалювати тіла померлих. Наша релігія визнає лише один обряд захоронення – тіло має бути віддане у землю”, – каже імам Хмельницької мусульманської громади Абдуль Меджід.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*