Смерть на хмельницькому “Голівуді”: подія з багатьма невідомими

Смерть на хмельницькому  “Голівуді”: подія з багатьма невідомими
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницький звідси, як на долоні. Недарма ця місцина у народі здобула назву “Голівуд”. Півроку тому тут сталась трагедія – загинув хлопчик. Про те, що призвело до трагедії та які зроблено висновки у матеріалі Світлани Русіної

Під ногами – вибоїни засипаної абияк щебенем дороги. Тишу порушує тільки цвірінькання птахів і шелест багатотрав’я. З одного боку шляху – суцільні зарості. З іншого – знову хащі, тільки з уламками зруйнованих будівель. За спиною лишається велетенська телевежа. З дороги – захоплива панорама. Хмельницький звідси, як на долоні. Недарма ця місцина у народі здобула назву “Голівуд”. Колись тут збудували гаражі.

Лютневої неділі 2020 року сюди прийшли четверо дітей. Нібито гратися у схованки. Один з них, 12-річний хлопчик, того дня загинув. На підлітка впала бетонна стіна гаража.

Водій автобуса, що курсує між Хмельницьким та Олешином, висаджує мене одразу за телевежею. З траси “Голівуд” не проглядається. Тож про локацію розпитую у придорожньому кафе.

“Та люди тільки спробували будувати там гаражі й одразу то все залишили. — розповідає чоловік, який працює у закладі. – Чому? Бо там – плавні (ред – заболочені чи підтоплені ділянки річок неподалік від гирла, вкриті важкопрохідними заростями вологолюбної рослинності). І гаражі почало розмивати знизу”.

Шлях до закинутого масиву – між кафе та територією гаражного кооперативу заводу “Темп”. Одразу ж за заводським масивом – “Голівуд”.

За п’ять місяців після смерті “на Голівуді” тут все без змін. Локація нагадує зону з кінофільму “Сталкер”. Деінде у траві протоптані вузенькі стежки, розмиті до багна постійними дощами.

Скрізь – одні руїни. Жодного вцілілого гаража. Жодної споруди, якою б користувалися.

Охоронці ділянки з гаражами від “Темпу” розповідають: “Голівуд” колись віддали для гаражів підприємства “Строммашина”. Інформацію про цей завод підтверджує і директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич. За його словами, ділянку південніше від неприбуткового кооперативу заводу “Темп” від 1993 року використовував у своїй діяльності гаражний кооператив “Строммашина”. Водночас рішенням міської ради та її виконкому ця земельна ділянка у постійне чи тимчасове користування (оренду) не передавалася.

“Висновок зроблено на підставі хронологічно першого наявного документа, що стосується діяльності даного кооперативу – Розпорядження представника Президента України по Хмельницькому району. Ним надали дозвіл на будівництво гаражів членам гаражного кооперативу “Строммашина”. Цим же Розпорядженням зобов’язали технічне бюро райдержадміністрації (ред. – на той момент це були землі не міста, а району) виготовити будівельні паспорти кожному члену кооперативу згідно зі списками”, – повідомив у відповіді на запит Олександр Чорнієвич.

А де ж списки членів кооперативу? Виявляється, до Розпорядження вони не долучені та наразі з архівним примірником не зберігаються. У 1995 році ділянка увійшла у межі міста. Але і донині у профільному департаменті міської ради не знають, на підставі якого документа локацію закріплено за кооперативом “Строммашина”.

З’ясувати позицію щодо цієї ділянки ПрАТ “Строммашина” не вдалося – за жодним із зазначених на сайті підприємства номерів ніхто не відповів. Саме підприємство, розташоване поблизу полігону твердих побутових відходів, офіційно займається виготовленням верстатів. На відео з дрону, знятого користувачем youtube 4 роки тому, завод виглядає занедбаним.

Здається, розруха від підприємства розповзлася і на гаражний масив. Територія “Голівуду” вся у проваллях. Ґрунт розверзнувся під капітальними конструкціями.

В інших місцях хтось влаштував стихійні сміттєзвалища.

Є тут і важкопрохідні зони з очеретом.

Нічого не відомо і про кількість фактично споруджених гаражів та їхній технічний стан. Відповідно до схеми забудови, тут планували збудувати 405 конструкцій у 14 блоках. За інформацією Бюро технічної інвентаризації, лише на 5 споруджених “на Голівуді” гаражів зареєстроване право власності.

загрузка...

“Враховуючи вищевикладене, сьогодні розглянути питання про знесення гаражів, розташованих на території гаражного кооперативу “Строммашина” , нема можливості”, – підсумував Олександр Чорнієвич.

Отже на території з уламками бетонних блоків та глибокими проваллями, судячи з усього, все залишатиметься без змін. Тим часом слідче управління ГУНП у Хмельницькій області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками правопорушення – пункт 2, частина 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне протиправне заподіяння смерті малолітній дитині). Дані про кількість опитаних свідків та про статус ділянки з гаражами у поліції вважають “таємною інформацією”.

“Доступ до запитуваної інформації можуть отримувати лише визначені Кримінальним процесуальним кодексом сторони кримінального провадження”, – зазначив у відповіді на запит заступник начальника Слідчого Управління ГУНП у Хмельницькій області Руслан Войтюк.

Поки у департаменті не бачать можливості для демонтажу, а у поліції оберігають таємну інформацію, “на Голівуді” таки вирує життя. На деяких бетонних плитах – сліди недавнього перебування людей: металеві і скляні пляшки, обгортки від продуктів.

“Туди постійно хтось ходить – і дорослі, і діти. Особливо на вихідних. До карантину ще більше було, – розповідає про свої спостереження сторож гаражного масиву заводу “Темп”. – П’ють там алкоголь, шашлики смажать. А є такі, які шукають залізо. Наркомани також приходять. Зразу після нещасного випадку сюди приїжджала і поліція, і журналісти. А потім – затишшя. Ви перша цікавитеся”.

“Після нещасного випадку на цій території інспектори Держаної архітектурної інспекції мали зробити припис. І все ж, якщо це ділянка міської ради, то потрібно вияснити, чому на ділянці цей самобуд? І якщо на гаражі нема документів, то міська рада має знести ці конструкції, а територію обгородити”, – вважає юристка Руслана Матущак.

За годину перебування “на Голівуді” не довелося зустріти жодної людини. Можливо, завсідників налякало наближення чергової грози. Через тишу та руїни стає моторошно. Здається, ще мить – і тут обвалиться чергова стіна. Та чи стане смерть хлопчика “на Голівуді” поштовхом до змін?

Світлана Русіна

Інші матеріали автора:

Хмельницький блошиний ринок: музей під відкритим небом

Нове “життя” старого кладовища на Кам’янецькій

Як живе і працює Хмельницька інфекційна лікарня в період епідемії

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *