Валентин Наливайченко, народний депутат України фракції “Батьківщина”,  секретар Комітету з питань інтеграції України з ЄС

Уже півтора роки суспільство обговорює справу “вагнерівців”. Ця справа має безпосереднє відношення до національної безпеки України. Ця справа мала завершитися арештом та притягненням до кримінальної відповідальності 32-х військових злочинців з РФ і одного громадянина Білорусі.

Чому так важливі чесні відповіді нинішньої влади щодо провалу цієї спецоперації?

Українське суспільство, усі наші громадяни, стурбовані головним: чи в безпеці країна, чи захищає керівництво держави і спецслужб безпеку громадян, чи здатна влада це робити і чесно звітувати людям???

Маю всі підстави довіряти розслідувачам Bellingcat. У 2014 році, на початку війни вони нам дуже допомогли в з’ясуванні обставин теракту проти Малайзійського Боїнгу МН-17. Під моїм керівництвом СБУ не тільки розкрило цей теракт, а й з міжнародними партнерами довели справу до Гаазького Трибуналу. Суд йде просто зараз.

Спецоперація із затримання військових злочинців, відома як «справа вагнерівців», розпочалась у 2018 році.

До цього десятки успішних спецоперацій контррозвідки СБУ, за які відповідав я, мали результат: затримання, знешкодження або арешт десятків офіцерів спецслужб РФ, агентів спецслужб Росії, арсеналів зброї та вибухівки.

Окрім того, з перших днів відсічі російській агресії ми здобували, аналізували та систематизували дані про усіх (!) військових злочинців та терористів. Це робили ми, це продовжує робити контррозвідка СБУ і зараз!

Тому й стверджую, що справа “вагнерівців” мала всі шанси отримати завершення в Гаазі! Мета цієї спецоперації – затримання і арешт військових злочинців, причетних до російської агресії.

Тому й вимагаємо відповіді, і давно: хто відповідальний за провал цієї спеціальної (наголошую!) операції, яка за нинішньої владі оповита брехнею та маніпуляціями?

А тепер – факти! Законом України про розвідку встановлено, що всі повноваження для організації і здійснення спецоперацій має керівник розвідки!

У випадках, коли спецоперація зачіпає інтереси інших держав та може мати політичні наслідки, головний розвідник погоджує спецоперацію особисто з президентом і без присутності/участі сторонніх осіб!

Уся відповідальність за здійснення та результати спецоперації покладається на керівника розвідки та/або на голову СБУ.

Тобто погодження деталей спецоперацій під час її здійснення чи завершення з сторонніми особами (секретарями, іншими чиновниками) – НЕзаконні і НЕдопустимі!!!

Сьогодні, щоб провести незалежне і об‘єктивне розслідування, потрібно створити у Верховній Раді нову, незалежну від влади, ТСК з представників опозиції, залучити до роботи фахівців і почати витребовувати всі документи, отримувати свідчення під протокол від високопосадовців!

Тільки так з’являться шанси дізнатись правду!

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читайте також: Держпосадовці збагатились на будівництві амбулаторій на Шепетівщині

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *