Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук висловлюється за розведення у днях процесів розгляду законопроектів і ухвалення рішень та заявляє про необхідність боротися із “законодавчим і поправковим спамом”, повідомляється на сайті парламенту.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Ми пропонуємо розгляд законопроекту розділити на дві стадії: обговорення та ухвалення рішення. На ухвалення рішення відводиться один день, умовно кажучи, четвер. Це день, коли ухвалюють лише результативні рішення за результатами обговорення, проведених публічних дебатів”, – сказав Стефанчук на лекції в українській школі законотворчості Інституту законодавства Верховної Ради.

Він наголосив, що предметом діалогу для внесення змін до Регламенту Верховної Ради і з реформування роботи парламенту має стати питання балансу “швидкості ухвалення необхідних рішень” і “забезпечення їхньої якості”.

Стефанчук зазначив, що нині діючий Регламент уповільнює законодавчу роботу. “Коли в нього потрапляєш, ти нічого не можеш зробити, і твій рух сповільнюється до мікрометрів”, – сказав він.

Перший віце-спікер вважає ганьбою таке явище, як “законодавчий або поправковий спам”. “В юриспруденції це називається “зловживання правом” і цю конструкцію передбачає Цивільний кодекс України. Як би це дивно не звучало, і народний депутат може зловживати своїм правом”, – зазначив він.

Стефанчук сказав, що цьому явищу необхідно дати відповідь, “оскільки доброчесність важлива на всіх рівнях”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *