Суд закрив справу проти настоятеля храму УПЦ МП, бо “Незрозуміло, які приписи зазначеної норми було порушено священником”

Суд закрив справу проти настоятеля храму УПЦ МП, бо “Незрозуміло, які приписи зазначеної норми було порушено священником”
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницький міськрайонний суд закрив справу проти настоятеля Свято-Миколаївського храму УПЦ МП, проти якого був складений адмінпротокол за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (“Порушення правил карантину”), повідомляє Незалежний громадський портал.

Про це свідчить постанова суду від 14 травня.

За даними протоколу, 6 квітня з 17 год. до 19 год. на вул. Свободи, 2Б у Хмельницькому настоятель храму проводив масовий релігійний захід (богослужіння), всупереч вимогам п.7 постанови КМУ №211.

Суддя проаналізував, що згаданий у протоколі 7 пункт “карантинної” постанови уряду передбачає надання доручення Міністерству цифрової трансформації до 5 квітня 2020 р. розробити електронний сервіс з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг для можливості проведення моніторингу щодо додержання самоізоляції та/або обсервації.

“Фактично є незрозумілим, які приписи зазначеної норми було порушено священником. При цьому, у протоколі не зазначено суть адміністративного правопорушення, яке ставиться у його вину, виходячи із диспозиції ст.44-3 КУпАП (суть правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол)”, – вважає суд.

Більше того 21 квітня суд повернув протокол управлінню патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення) через істотні порушення закону. Однак правоохоронці нічого не зробили і повторно повернули протокол до суду. Із долученого до справи рапорту інспектора взводу 1 роти 2 БУПП в Хмельницькій області О. Кривича випливає, що доопрацювати матеріали справи є неможливим, скласти новий протокол немає можливості.

“Статтею 62 Конституції України визначено, що ніхто не зобов`язаний доводити свою не винуватість у вчиненні злочину. Суд вважає, що встановлення безпосередньо в Конституції України формули презумпції не винуватості як об`єктивно-правового положення має найважливіший значення для захисту прав та законних інтересів громадян. Хоча цей принцип сформульовано як кримінально-процесуальній, однак його дія виходить за рамки лише кримінального процесу. Враховуючи викладене, оцінюючи досліджені докази, оскільки формулювання обвинувачення у викладеній в протоколі формі не відображає жодної із ознак правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, суд приходить до висновку про відсутність в діях настоятеля Свято-Миколаївського храму складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, в зв`язку з чим справа підлягає закриттю”, – наголосив суд.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *