Світити по новому. Кам’янецька фортеця оновлює систему освітлення.

Кам’янець-Подільська фортеця у новому туристичному сезоні отримає нову концепцію освітлення, зокрема, стіни Старого замку сяятимуть виключно відтінками білого, повідомила пресслужба Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, повідомляє сайт ngp-ua.info.

Щоб підкреслити архітектурні особливості пам’ятки та показати об’єкт у всій своїй красі адміністрація музею вирішила змінити концепцію старої підсвітки. Рекомендації щодо освітлення музей отримав від польських колег та співробітників Національного інституту культурної спадщини Польщі.

Розробкою проекту займається компанія «Промавтоматика» м. Вінниця, яка працює на ринку України вже 20 років, єдина має досвід у підсвічуванні таких масштабних об’єктів і представлена філіалами у Вінниці, Києві та Хмельницькому.

Модернізація замку передбачає відсутність кольорів, лише різні відтінки білого. Підсвічуватиметься також каньйон і вперше – південний бік замку. При цьому буде використаний зовсім інший, енергоефективний тип прожекторів. Результатом стане зменшення споживання електроенергії в чотири рази.

Розраховано правильне розміщення світильників на існуючих елементах (наприклад опорах мереж вуличного освітлення), в інших випадках світильники монтуватимуться на нових стійках, не порушуючи культурного шару та цілісності споруд  музею.

Вартість проєкту (300 тис. грн.) сплатить музей.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*