Топ-офіцер хмельницької поліції вимагав у підлеглих гроші на «благодійність»

ДБР розслідує схему з вимагання коштів поліцейськими в Хмельницькій області під виглядом благодійної допомоги фонду сприяння поліції, – інформує редакція 368.media.

Один з керівників управління поліції регіону організував схему вимагання коштів від керівників відділів і відділень області. У жовтні в бюро надійшов рапорт в.о. начальника відділу моніторингу закупівель департаменту внутрішньої безпеки Нацполіціі. У рапорті зазначалося, що один з офіцерів у квітні минулого року створив схему з вимагання коштів у керівників відділів і відділень поліції в області з використанням розрахункового рахунку благодійної організації «Благодійний фонд сприяння органам поліції Хмельницького», відкритому в «ПриватБанку».

Для реалізації задуманого, поліцейський давав незаконні вказівки керівникам підрозділів поліції області на «схиляння» фізичних і юридичних осіб в перерахунку грошей під виглядом благодійної допомоги на рахунок фонду. Засновниками благодійної організації є Ігор Бухер, Геннадій Домбровський, Володимир Поворозник, Микола Шпичка.

Бухер раніше був радником начальника поліції в Хмельницькій області, Домбровський – начальником сектора українського бюро Інтерполу в регіоні, а Поворозник є депутатом Хмельницької облради і ветераном МВС. Шпичко ж очолює Хмельницьку обласну організацію профспілки атестованих працівників внутрішніх справ. Разом з Бухером він входив в поліцейську комісію, яка проводила відбір кандидатів на службу, а також конкурс для призначення на вакантні посади в поліцію. Керівник фонду Ілля Логін був заступником начальника штабу міліції області, а в 2017 році подавав декларацію, претендуючи на посаду начальника управління ГМС в Хмельницькій області.

На початку листопада суд надав слідчим доступ до документації благодійного фонду, зокрема, договорів про благодійні пожертвування, накладні, акти прийому-передачі, листи та інші фінансові документи, а 21 жовтня – до банківського рахунку «Благодійного фонду сприяння органам поліції Хмельницької».

Також в рапорті вказується, що в 2017-2019 роках один з керівників управління поліції Хмельницької області створив злочинну групу по розкраданню бюджетних коштів. Зокрема, представники групи незаконно ділили предмет закупівлі, щоб уникнути проведення процедури відкритих торгів, потім укладали договори про закупівлю, перераховували бюджетні гроші підконтрольним підприємствам, переводили кошти в готівку і привласнювали їх.

Департамент внутрішнього аудиту Нацполіціі підтвердив ці факти в ході фінансового аудиту та аудиту відповідності оцінки діяльності управління в 2016-2019 роках.

Під час перевірки виявили численні порушення фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до збитків на суму 3,56 млн гривень.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*