Під час розкопок у Городку Хмельницької області археологи знайшли руїни втраченого замку.

Про це повідомляє Городок сіті.

Дослідники працюють із 20 серпня. Попередньо археологи знайшли мур оборонної споруди замку та розкопали давню нерукотворну печеру. Окрім того, історики знайшли сліди спаленої (у середині XVII ст.) хати-мазанки та з’ясували, що мурована стіна неподалік місця, де у XIX ст. стояв храм Св. Анни, це не нижній ярус однієї із замкових веж, як вважалося дотепер, а саме підпірний фундамент дзвіниці.

Найбільшою несподіванкою для вчених стала знахідка руїн мурованого замку. Археологи вважали, що його рештки знищені вщент і знайти бодай щось — просто неможливо. Тому ця знахідка перевершила очікування науковців.

«Насправді площа розкопок невелика, але її результати – більш ніж вражаючі. Ми думали, що фрагмент дзвіниці храму Святої Анни – це найдавніша мурована стіна, яка збереглася у Городку до цих часів. Та виявилося, що ми помилялися. Підтвердженням цього є знайдений фрагмент самого замчища, яке датується ще кінцем ХVІ століття», — розповів керівник архітектурно-археологічної експедиції Павло Нечитайло.

До речі, під час дослідження дзвіниці, окрім хати-мазанки, науковці також знайшли сліди скіфів. Про це свідчать знайдені рештки посуду.

Результати досліджень підбивали 31 серпня у Городоцькій міській раді. Археологи розповіли про свої знахідки та відкриття. Керівник архітектурно-археологічної експедиції Павло Нечитайло наголосив, що у Городку зроблено унікальне відкриття, на яке ніхто й не сподівався.

«Замок, розібраний у XVIII столітті, явив нам свої кам’яні стіни. Наголошу, що у Городку у XVIII столітті на пагорбі стояв величний замок, який ще малювали на картах Боплана та зображували на картах XVI століття», — повідомив археолог.

Відтак, у громаді вже працюють над туристичним маршрутом у цьому напрямку. Як зазначив Олег Федоров, начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму Городоцької міської ради, тут планують створити туристичну стежку, яка об’єднає фортецю, печеру і дзвіницю.

Окрім того, представники влади запевнили, що з місцевого бюджету і надалі виділятимуть кошти на археологічні розкопки

«Це відкриття, без перебільшення, епохальне, — зазначив Артур Косінський, перший заступник голови Городоцької міської ради. — Крім наукового та історичного значення, це ще й іміджева та репутаційна складова нашого міста. Переконаний, що депутатський корпус і надалі підтримуватиме виділення коштів на археологічні дослідження».

Читайте також: У Хмельницькому відбудеться «Місто Професій»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *