В Україну завезли 4 тонни зараженої сальмонелою польської індички. Зокрема, м’ясо виявили на прилавках магазинів на Хмельниччині.

У індичці, яку імпортували з Польщі в Україну, 10 вересня виявили сальмонелу. Тому фахівці почали негайно вилучати це м’ясо з продажу. Понад 4 тонни індички в Україні отримали 2 компанії в різних регіонах.

Про це повідомили в Європейській системі швидкого реагування по харчових продуктах – RASFF. Наразі невідомо, чи хтось заразився інфекцією з м’яса.

“Інформуємо операторів ринку, які здійснюють обіг харчових добавок та/або займаються виробництвом з використанням м’яса механічного обвалювання (ММО), що до України у кількості 4020 кг експортувалось ММО код УКТЗЕД 0207 (отримувач: ТОВ «Селміт», вул. Феросплавна, 38, м. Запоріжжя, 69035 та холодильний склад «ФРОСТ 4», вул. Автопаркова, 7, м. Дніпро, 49127; відправник: ZPM «Rasko» R. Skorzycki J. Skorzycki sp.j.; вантажоотримувач: Alma Meat sp.z o.o., Poland,). Дана партія ММО була виготовлена із м’яса індички. Відповідно до інформаційних повідомлень, отриманих по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 10 вересня 2021року №2021.3978, RASFF №2021.3978-fuр13 виявлено Salmonella typhimurium у крилах індичкu, з яких була виготовлена зазначена партія ММО (виробник: Indyk-Slask Sp.z o.o., Wolnosci 21 ,42-672, Poland, PL 24130501 WE)”, – повідомляють в Го­лов­но­му уп­равлін­ні Держ­прод­спо­жив­служ­би в Хмель­ницькій об­ласті.

Відповідно до частини 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган. Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів.

Про вжиті заходи щодо подальшого поводження із вказаним харчовим продуктом представники прод­спо­жив­служ­би просять повідомити протягом двох днів за адресою: вул. Шевченка, 53, м. Хмельницький, 29007, тел. (0382) 63-07-34, e-mail: info@consumerhm.gov.ua.

Читайте також: Впродовж трьох днів буде призупинено рух тролейбусів по Кам’янецькій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *