У Провідну неділю хмельницькі кладовища будуть зачинені для відвідувачів

У Провідну неділю хмельницькі кладовища будуть зачинені для відвідувачів
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0
У Провідну неділю хмельницькі кладовища будуть зачинені для відвідувачів

Через карантин, у Провідну неділю хмельницькі кладовища будуть зачинені для відвідувачів. Про це Суспільному розповів заступник хмельницького міського голови Андрій Бондаренко.

«Я прошу хмельничан з розумінням поставитися до цього, оскільки це таке, що можна перенести. Карантин завершиться, можна буде безпечно відвідувати будь-які громадські місця, в тому числі і кладовища».

У Провідну неділю не будуть відбуватися і заупокійні молитви на кладовищах. Про це Суспільному каже голова духовної ради міста Хмельницького, митрополит Хмельницького і Кам’янець-Подільського Православної Церкви України Антоній Махота.

За його словами, згідно з рішенням, прийнятого Священним синодом Православної церкви України на своєму засіданні 9 квітня, поминальні дні цього року будуть перенесені на Троїцьку батьківську поминальну суботу 6 червня.

У попередні роки перед Провідною неділею багато людей приїздили на кладовища, аби прибрати могили своїх близьких та рідних, – розповідає Суспільному, директор спеціалізованого комунального підприємства «Хмельницька міська ритуальна служба» Сергій Бортник. Каже, якщо людина самостійно не може прибрати могили своїх рідних, можна замовити таку послугу в міській ритуальній службі. Додає, що така послуга не має попит.

«Є декілька розроблених калькуляцій, які включають і миття пам’ятника, і виривання бур’яну, і замітання біля могили. Вартість робіт починаючи від 200 гривень до 500 гривень, це в середньому. На даний час на підприємстві в нас дуже багато послуг діють онлайн. Тобто, що людина в телефонному режимі може замовити, оплатити онлайн, ми бачимо оплату і приступаємо до виконання тої чи іншої роботи. Звіт можемо робити фото фіксацію і на електронні носії аналогічно людині відсилати, щоб вона бачила що і як».

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *