У школах Хмельниччини виявили золотистий стафілокок

Золотистий стафілокок виявили під час перевірки навчальних закладів Понінківської ОТГ, повідомляє Суспільне

Ярослав Главацький

Про це повідомив заступник директора Державної Установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Ярослав Главацький. За його словами, перевірили три дитячі садочки, три школи та працівників їх харчоблоків. Золотистий стафілокок виявлено у кухарів Понінківського садочку №1 «Зірочка» та Понінківського НВК «ЗОШ I – III ступенів, №1 гімназія».

Золотистий стафілокок (staphylococcus aureus) Відноситься до найбільш страшних для здоров`я мікроорганізмів.

Практично всі проблеми, які пов`язують зі стафілококом, стосуються саме золотистого виду. Може жити в будь-якій ділянці тіла людини. Вражає всі вікові групи обох статей без винятків. У людському організмі – причина більше дев`яноста різних захворювань. Стафілокок є практично невразливим для антисептичних засобів і методів: Золотистий стафілокок витримує кип`ятіння, не боїться етилового спирту. Що стосується перекису водню, то її ця бактерія засвоює, і використовує отриманий кисень для кращого травлення. Легко переносить хлорку. Більше того – золотистий стафілокок здатний активно розмножуватися в середовищі з високим вмістом хлору. Саме золотистий стафілокок може жити і розвиватися в потових залозах людини. Практично всі гнійники, чиряки, вугри, а також гнійні ускладнення цих радощів – викликані саме їм. Таким чином, людини, не знайомї з золотистим стафілококом у природі немає. Залишається небезпечним навіть у висушеному вигляді, тобто сонячні ванни не вбивають цей збудник . Потрапляючи в організм, золотистий стафілокок «згортає» навколо себе кров таким чином, що імунна система не може його впізнати і знищити. У такому законспірованому вигляді може проникнути в будь-який орган або тканину і викликати такі проблеми: – Стафілококовий сепсис, тобто тотальне ураження організму стафілококом – Стафілококової пневмонію – Порушення роботи клапанів серця – Абсцеси (гнійники) будь-якого органу – Токсичний шок (отруєння організму)

Важливо запам`ятати: При нормальному імунітеті навіть золотистий стафілокок зашкодити людині не може. Зустрічається він всюди, втекти від нього – не вийде. Здоровий спосіб життя, дотримання правил особистої гігієни та своєчасне звернення до лікаря захистять вас від вищеописаних неприємностей.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*