У Славуті знову реєструють випадки захворювання на кір

Після невеликої перерви у Славуті знову почали реєструватися випадки захворювання на кір. Всього за поточний період 2019 року зареєстровано 134 випадки. По місту – 87, по селу – 47. Дітей захворіло – 58, дорослих – 76.

Загроза поширення кору серед населення міста та району існує до цього часу. Відсоток охоплення щепленнями проти кору дітей за 11 місяців 2019 року становить 88,6%. Залишаються не щепленими 197 дітей через відмову батьків.

Кір – це захворювання, яким в сучасному світі можна не хворіти і, тим більше, не помирати від нього. А в Україні вже 41 людина померла від цього захворювання.

Всі умови для припинення циркуляції вірусу кору в нас є: це надійні діагностичні тести для виявлення цієї інфекції, існуючі вакцини та стратегії імунізації ефективні та безпечні. Треба лише подолати свій безпідставний страх і зробити своєчасно щеплення. Але щеплення мають зробити всі, інакше вірус не подолати.

Лікування від кору не існує. Це захворювання можна лише попередити.

Згідно із національним календарем профілактичних щеплень дитина повинна отримати 2 щеплення проти кору у віці 1 рік та 6 років. У віці старше 6 років, якщо щеплення не зроблені раніше, проводяться 2 щеплення з мінімальним інтервалом в 1 місяць.

Особам, які контактували з хворим на кір, щеплення проводяться за епідпоказами без обмеження віку, за умови відсутності у них 2-х щеплень проти кору.

На даний час в лікувально-профілактичних закладах КП «Славутський центр ПМСД» достатньо вакцини для проведення щеплень. Вакцина «Пріорикс» (виробництво Бельгія) забезпечує щеплення проти трьох інфекцій: кір, епідемічний паротит, краснуха. Для отримання щеплень необхідно звернутися до свого сімейного лікаря.

Лікар-епідеміолог КП «Славутський центр ПМСД» Косячова Л.І.

Джерело: офіційний сайт міста Славута

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*